Diskusia 1/1: Žiarenie

Filmová história scifi

Diskusia

8HitBoy
Woah, podarené. Opäť fajn vykreslená bezútešná atmosféra a podobné uchopenie témy ako u Aleša. Pozor na úvodzovky, máš ich nastavené na americké a ak by si poslal poviedku s takýmito úvodzovkami trebárs do FP, niekto by sa toho mohol chytiť. Inak na PnP veľmi pekné.
25.09.2021

Veles
Myslíš to že úvodné sú hore? Písal som to rovno tu, ani som neotváral Word. Inak vďaka za komentár :)
25.09.2021

B.T. Niromwell
Nuž, to bolo dark. Trošku by sa mi páčilo dať čitateľovi niekde šancu začať sa o nich báť, aby sme tak nejako začali tušiť, že to ide s nimi dolu vodou, to by sa mi páčilo viac ako taktoto náhle povedať. Ale inak veľmi fajn atmosféra a veľa vypovedané cez dialóg, toho sa treba držať, to funguje.
25.09.2021

Gullath
Zaujimave, na zaciatku som mal pocit, ze to bude nieco zo sveta Fallout, na konci WH40K :).
26.09.2021

Straka
V prvom rade musím povedať, že milujem tvoj sarkazmus.
"Vraj bojujú za slobodu, rovnosť a bratstvo."
"Hej, za slobodu byť zabitý, rovnosť kradnúť a bratsky sa rútiť do záhuby."
"Ale prežil si, taká historka je na nezaplatenie. Navyše ťa povýšili. Na čo sa vieš sťažovať?"
"Nočné mory... napríklad."
Poviedka bola pútavo napísaná, záver bol uspokojivý, to ich zmierenie so smrťou bolo v danej situácii plne pochopiteľné. Ešte drobná rada na záver, čo sa týka priamej reči. Konkrétne na tomto príklade:
"Mňa asi jebne." povedal. Správne by to malo byť: "Mňa asi jebne," povedal. Keď priama reč končí oznamovacou vetou a nasleduje uvádzacia veta, používaš čiarky namiesto bodiek.
A tu tiež.
"Nepošlú." povedal potichu desiatnik. "Nepošlú," povedal desiatnik.
Na tejto stránke sa dočítaš viac: https://www.pravopisne.sk/prav idla-ako-sa-pise-priama-rec/
Plus si dávaj pozor na "povedal". Napríklad v tomto prípade by to mohlo byť - priznal potichu desiatnik. A v predchádzajúcom príklade by to mohlo byť zaklial namiesto povedal. Skvelá práca, len tak ďalej :)))
26.09.2021

WriterInTheDark
Jeeej, toto sa mi páčilo :) Ten koniec bol dobrý, síce som čakala zvrat, ale nie v tejto podobe, čo napokon prekvapilo :)
Dokonca si ma aj pobavil vulgarizmom, pričom ich zväčša nemám rada, no tu sa to hodilo :)
26.09.2021

xius
Fallout/W40K ja rad! To obtrenie sa o cierny humor a cynizmus tych univerz bol velmi presny. Na strasne malom priestore to nakreslilo atmosferu sveta, kde toto vsetko je uplne normalne. Priama rec miatla, primalo rozlisovania hovoriacich. Striedat postavy vacsinou nestaci. (sam som sa na tom niekolkokrat potkol, v PNP to byva riadna vyzva, ustat vacsi rozhovor postav)
26.09.2021

Veles
Ďakujem za komentáre a podnety, pokúsim sa z nich poučiť :) Ako sa tak pozerám, tak sa asi vykašlem na Fantastickú poviedku a zamerám sa len na PnP, súdiac podľa známky :D
26.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.