Diskusia 1/1: Útek do Dib Muání

Filmová história scifi

Diskusia

8HitBoy
Riadna depresia! Na malom priestore sa ti podarilo vykresliť pomerne dobrú atmosféru. Niektorými použitými slovíčkami si ju ale podľa mňa trošku rušil, spomeniem ako príklad: "Dieťa začalo vrieskať na plné pecky." To na plné pecky sa mi tam vážne v tomto kontexte a v kontraste so spomínanou atmosférou fakt nehodí. Inak pekne zvládnuté a naozaj pomerne pekná robota.
25.09.2021

B.T. Niromwell
Tiež ma vyrušili plné pecky a sekera do čela, ale inak to bol riadne naľapnutý akčák! Fakt sa ti podairlo na malom priestore vybudovať veľa, povedala by som, že v hlave máš toho ešte viac, možno aj celú space operu. Snáď uvidíme zvyšok v nejakom dlhšom texte.
25.09.2021

Gullath
Tie mena, nazvy miest a aj lietadiel vo mne invokovali predstavu Duny. Ale inak vyborne napisane, a u mna plusovy bod za inu formu happyendu.
26.09.2021

Straka
Wow, skvelé prevedenie in medias res. Máš talent diváka vtrhnúť do stredu diania, v tomto prípade do stredu rebélie, bez toho, aby si ho stratil na zbytočných detailoch. Dielo bolo svižné a nabité akciou. Ako spomína kolega predo mnou, je zaujímavé na záver vidieť druhý uhol pohľadu. Pripomenulo mi to októbrovú revolúciu a smrť cárskej rodiny vrátane detí, s tým, že tu práve cisárske vojská lovia na povstalcov. Pekne narábaš so slovom, vidno, že toho máš veľa načítaného, ako príklady uvádzam: "pohľadom pohladkala", "huriavk streľby", "len silou vôle pristál". Bolo to super :)
26.09.2021

xius
Slusna akcia, menej slusna vykradacka Dune. Hoci ohnuta prijemne svojsky. (muchy, cikady a osy) Rusivych slov bolo viac - letun, kapuca, sekerka, pecky. Priama rec a logika postav si robi svoje, ale to PNP ustoji, lebo tam je najdolezitejsi ten utrzok z celku a jeho atmosfera. Ta ti sla celkom pekne. A mozno by som prave ocenil u teba nieco take - seriu mikro scen z vacsieho celku, ktory si ako citatel pozlepujem sam dokopy. (ale mozno potom uz menej poziciaviania, lebo to vonia ako fanfic a myli ma, ze co je rovnake a co uplne ine)
26.09.2021

jd
Typicky "chlapské". Akcia, bitky, technika... Áno, aj mne vadili slová, ktoré sa do textu nehodili (k predošlým pridám ešte huriavk), ale naopak, páčili sa mi opisy.
Myslím, že akcia prebiehala zaujímavejšie v hlave autora. Chce to ešte lepšie preniesť na papier pre nás - čitateľov. Tým chcem povedať, že tam je potenciál.
27.09.2021

Aleš Horváth
Ďakujem veľmi pekne za všetky komentáre:
ad slová: beriem na vedomie, ďakujem za upozornenie
ad Duna: myslím si osobne, že keby som nedal "Dib Muání"( Muad dib) tak by to až tak tu Dunu neevokovalo, pretože rebélia voči cisárovi/republike je námetom aj iných diel(Starwars, Foundation Serenity...). Takže spojitosť s Dunou je skôr náhodná ako úmyselne "vykrádanie a ohýbanie". Myslím si, že v dnešnej dobe sa dá ťažko niečo napísať, aby to nemalo náväznosť na nejaké už existujúce dielo.
14.10.2021

Aleš Horváth
jd: som si vedomý, že je to vyslovene chlapske, no isto sa tam dajú nájsť aj ženské prvky.
myslím si že text je postavený na archetypoch, či už postáv alebo situácie alebo žánru. viem že ma to neospravedlňuje, ale nemôžeš od pnp vyžadovať dokonalosť ako pri FP, jednoducho z časových dôvodov.
14.10.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.