Diskusia 1/1: Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021

Filmová história scifi

Diskusia

Zlodejisnov
Gratulujem víťazke! Goran, Goran, ako vážne? Znova si mi vyfúkol to tričko. Normálne by som si ho aj objednal, no to nie je ono, keď si niečo objednáš a nevyhráš :D
Xius – pri poviedke si napísal: „...ale mali tvoj odtlačok.“ Ako jediný si si všimol niečo iné, pritom náznaky tu boli :D Po prvé, štýl. Ten bol úplne iný ako v mojich ostatných poviedkach. Ďalej tu je meno Zlodeji snov, čiže množné číslo a nakoniec, pri poviedkach, ktoré prijali do súťaže, som sa pýtal, či je možné poslať aj viac ako jednu poviedku. To preto, že toto písala manželka, ktorá sa snažila prepnúť z rozprávkového štýlu (ktorý je jej zameraním) do niečoho pre dospelých :D
17.07.2021
Pospíšilová.luca
Moc všem děkuji za úžasné hodnocení. Mám velkou radost a je to pro mě motivace k dalšímu psaní. Ráda bych uvedla na pravou míru úvahy o mém tvrzení, že je to má první povídka. Jsem vášnivá čtenářka fantasy a čtu hodně, ale Psát jsem začala až tak před rokem. Napsala jsem dlouhý fantasy příběh a několikrát ho přepisovala. Toto je tedy má první napsaná i uveřejnená povídka. Ani jsem nedoufala, že se mezi tak zkušenými autory umístí. Konkurence byla opravdu velká a všem ostatním gratuluji. Protože nejhezčí je, když vaše práce někdo čte a dělají radost.
17.07.2021
Veles
Gratulujem Lucii a aj ostatným! A som normálne prekvapený že nie som posledý :D V budúcom kole a posnažím viac :D
17.07.2021
8HitBoy
Ahojte všetci, dúfam že ste aj trošku kritickejšie slová nevzali zle! Ste super, píšte, majte z toho radosť a zdieľajte ju s ostatnými. Ste super už len preto, že sa snažíte písať a zlepšovať sa v tom. Teším sa na ďalšie kolo!
17.07.2021
B.T. Niromwell
Pre tých, čo včera nestihli priamy prenos, som do textu doplnila link na video - vyhásenie začína v 6 hodine: https://www.twitch.tv/videos/1 089362759
18.07.2021
Goran
Hih, tričko... už dve :D
Pre Velesa - vážim si Tvoju skromnosť a úsilie - potrebu pracovať na svojich textoch. A príklon k Lovecraftovi :D
Zlodeji snov - takže autorský tandem? Ako Kuttner a Mooreová? Van Vogt a Mayne Hullová? :D To sa mi páči. Tak či tak ale považujem Tri dni v raji za Tvoju/Vašu, zatiaľ najslabšiu poviedku (ale stále je fajn). Fandím vám.
Trochu ma akurát zamrzelo, keď si v jednom zo svojich komentárov nepriamo mňa či moju tvorbu označil za... ako to povedať? - konformnú? Myslím, že ja svojím životom, ako i tvorbou dokladám, že sa snažím ísť všetkému navzdory, moderným všetkým trendom, smerom, hnutiam i pnutiam, a to nie pozérsky násťročne, ale preto, že ak sa k niečomu utiekam, tak to je dávno mŕtvy romantizmus a lyrická próza, čo ma najviac vystihuje. Môžeme sa sporiť i "hádať" ohľadom literatúry, umenia a spol., ale myslím si, že každý z nás, keď tvorí, tak to robí zo srdca.
Budem sa tešiť na ďalšie kolo! Ak dobre počítam, čakajú nás tento rok ešte dve poviedkové stretnutia.
18.07.2021
Zlodejisnov
Goran, používaš toľko zvláštnych slov, že si musím hľadať ich význam. Ak som teda to „konformnú“ preložil správne ako niečo „všetko na jedno kopyto“, tak to som rozhodne nepovedal ani nemyslel. Tvoja tvorba je špecifická tými opismi a ich prepracovanosťou, k čomu sa ja nemám šancu priblížiť. Môžem dokonca povedať, že prehnané opisy neznášam a pri mnohých knihách, kde boli, som ich preskakoval alebo mi v hlave šlo len: bla, bla, bla. No pri tebe sa mi to nestalo ani raz! Teda sem tam môžeš dať aj bodku, aby sa čitateľ mal čas nadýchnuť :D ale to je znova závislé len od kapacity pľúc čitateľa.
PS: pri hlbšom premýšľaní, myslel si komentár pri poviedke Nočný hosť? Pretože ak áno, to som sa len pousmial nad tým, že tu boli dve poviedky po sebe s cca motívom upírov. Nič iné som tým nemyslel. Dokonca, toto kolo som mal prichystanú poviedku s upírmi :D nech je do tretice sranda, ale nakoniec sa chcela zapojiť manželka.
18.07.2021
Tomáš Staviteľ
Luca, blahoželám ;). Držal som ti palce, úplne zaslúžená výhra. Máš všetky predpoklady na to, aby si to niekam dotiahla - a to nie len tým, ako dobre píšeš, ale aj povahovo si veľmi sympatická autorka, ktorá chce na sebe pracovať. Verím, že ťa tento moment nakopne a o 2 mesiace tu doručíš ešte lepší text a vyhráš aj s tou magickou 8čkou ;). Budem ti fandiť ;).
Dik aj ostatným za toto kolo, väčšina poviedok ma fakt bavila.
18.07.2021
Goran
Hanba mi - zabudol som pogratulovať výherkyni. Teda, Luca, congratulations! A pripájam sa k Tomášovmu prianiu prečítať si od Teba niečo ďalšie.
Zlodejom snov - nie, myslel som tú výmenu názorov pod Grimburovou poviedkou - chudák, strhla sa pod jeho textom priam smršť.
Ešte neviem odlíšiť Vaše texty, aj keď spätne si musím priznať, že rozdiel v štýle tam je. Obaja sa dobre čítate a dobre píšete.
Budem sa tešiť na upírov! Sú to moji dlhoroční favoriti. Máme spolu vrelý vzťah od môjho detstva :)
19.07.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.