Diskusia 2/2: Nicholas Eames - Krvavá Rose (recenzia)

Podporte scifi.sk

Diskusia

Kei
Ano je to diskutabilné. Ale čo si pamätám, tak sme to používali v určitých situáciách aj namiesto slova postava, hoci keď prišlo k rozboru diela, tak vymenovávali sme vždy hlavné postavy, a nie hlavné charaktery.
03.02.2021

Goran
Pod charakterom myslíme väčšinou súbor vlastností postavy, preto hovoríme aj o charakteristike ako slohovom útvare. Poslednú dobu sa charakter významovo zamieňa s postavou. Je to samozrejme prevzaté z angličtiny. Ale prívlastok "organický" - s tým som sa stretol jedine v takomto význame: "organickou súčasťou deja je..."
Ale ako sme tu zahltili schopnú recenziu takýmito učenými dišputmi :D
Je však dobré opraviť sa. Ja mám napríklad v článku o Lovecraftovi výraz "psychická príhoda", čo je nonsens. Správne by malo byť psychotická príhoda alebo ešte lepšie epizóda. Tiež ma na to upozornil kamarát.
03.02.2021

Kei
Pri dnešnom prílive supermoderných a IN výrazov takáto debata nezaškodí, lebo sa nám zo slovníka stratia slová ako napríklad tréner...
03.02.2021

HB
Jo inak, dík za zaspamovanie recenzie blbosťami, dodá to človeku chuť do práce pre scifi.sk!
03.02.2021

Thessaly
skvelá recenzia, ako vždy :) máš talent človeka navnadiť a preniesť na neho trochu svojho nadšenia pre vec, o ktorej píšeš (aj keď je to niečo, po čom by som napríklad ja za normálnych okolností možno nesiahla :))
04.02.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami