Diskusia 1/1: Vianočná mega súťaž so scifi.sk: TeneT - Recenzia trochu inaK

Podporte scifi.sk

Diskusia

cyberstorm
Teraz nebudem rozoberat Teneta, kazdy ma nan svoj nazor. Zameriam sa cisto len na recku,
Priznam sa, ze som trocha zmateny, ale recenzia mi davala vacsi zmysel, ked som ju cital odzedu po odstavcoch, nez klasicky. Zacinal som poslednym slovom TeneT a skoncil hore pri hodnoteni. Ak je to autorov zamer, tak bravó. Ak nie, tak mu musim odkazat, ze zaverecne hodnotenie sa pise na zaver a nie hore. Podobne vacsina textu mi pride logicka ked sa cita od spodu hore nez klasicky (napr. v klasickom smere si sa najskor venoval vedlajsim postavam a az potom hlavnym).
Bez ohladu na smer citania vsak kvitujem spomenutie vedlajsich postav a ich vykon. Podobne sa mi paci rypanie do Nolana od cloveka ktoremu sa film az tak velmi nepacil. Co je...celkom super.
Teraz sa vsak pristavim pri style pisania. Ak to naozaj plati a recenziu treba citat odspodu nahor, tak sice uznavam, ze je to velmi napadite, ale v citatelovi to vzbudzuje chaos, kym na to pride. Preto si myslim ez ako experiment super ale bezna recka by mala asi ostat v povodnej klasickej podobe. Ak sa vsak dodrzi spravny smer citania, dostane citatel kvalitny, trocha iny pohlad na Nolanov najnovsi film :)
06.01.2021
Tomáš Staviteľ
Diky za komentar ;) je to presne ako pises. Ano, je to taky "inverzny" experiment, ktory ma v tomto napodobnovat dielo ktoremu sa venuje :)
06.01.2021
Goran
Asi mám fakt dlhšie vedenie, ani som si neuvedomil, že je recenzia "prevrátená", len sa mi zdala byť koncipovaná tak... v kruhu. Nakoniec ale, i to je pravda. Je kvalitná, ale mne osobne príde trochu "obkecová". Príliš okolo... očakávania, doba, v ktorej sa film točil, názor na režiséra a pod., obkľúčil si síce hrad a potom vyhladoval, ale nebolo by lepšie dobyť ho frontálnym útokom? :D
06.01.2021
YaYa
V prvom rade, dobrá recenzia. Obrátenú štruktúru ako experiment beriem, ale obávam sa, že možno trochu nevyšiel. Keď sa totiž číta v konvenčnom smere, informácie sú dosť rozhádzané. Beriem, že to má napodobňovať štruktúru filmu. Tento inside joke ale pochopia hlavne tí, čo film už videli. Pre tých, čo ho ešte nevideli a podľa recky by sa chceli prípadne rozhodnúť, či si to pozrieť, vtip nepochopia a iba budú zmätení ;)
08.01.2021
Kei
Tenet je seriál, ktorý mám v pláne pozrieť, ak sa mi vyskytne voľná chvíľka, ale nie vďaka tejto recenzii. V polke ma prestala baviť, lebo mi servírovala len dojmy, ale bez toho, aby mi dala nejaký základ, z čoho tie dojmy vychádzajú. Tiež pôsobí veľmi kostrbato, myšlienky v odsekoch skáču.
Na inom webe alebo za iných okolností by som pri uvedení vedľajších postáv ako prvých recenziu proste zavrela a ďalšie "diela" autora nečítala. Autorov, ktorí píšu je veľa a času veľmi málo...
...
Ako som sa z komentárov dozvedela, ide o experiment. Že mám recenziu prečítať ešte raz a odzadu a to sa mi naozaj nechce, pretože nič z toho, čo som čítala normálnym spôsobom ma nepresvedčilo, že sa mi to oplatí čítať naopak. Ak by som to mala posúdiť ja, tak poviem, že nevyšiel. Autor zariskoval a minul cieľ.
Nápad s obrátenou reckou je fajn, ale v tom prípade by musela aj pri normálnom čítaní byť viac konzistentná.
09.01.2021
cyberstorm
@Kei: je to film ;)
09.01.2021
Tomáš Staviteľ
Vďaka všetkým za komentáre, je v nich veľa pravdy :) Kei, veľmi ma mrzí táto tvoja strata času a úplne ti rozumiem. Predstavuješ presne tú kategóriu čitateľov, ktorým táto recka tak celkom určená nebola. V podstate pred tým veľmi umne varuje aj Yaya aj Cyberstorm :) Neprišiel som sa sem obhajovať, skôr len poďakovať za spätnú väzbu, ale drobné dovysvetlenie tohto "experimentu" si predsa len dovolím - Keď vyšiel Tenet bolo ho všade veľa, odvolávam sa na to aj v texte. Nechcel som prispieť do oceánu ďalšou kvapkou. Rozhodnutie vybrať si Tenet vzišlo naraz s týmto kontroverzným nápadom spraviť to inak :) Úplne beriem, že sa to na bežnú publikáciu nehodí, ale aj preto, že šlo o súťaž a vycítil som príležitosť, že tento úlet nikomu neublíži, tak som sa rozhodol skúšať :) Ešte raz diky ;)
09.01.2021
Kei
@cyberstorm: ja som bola presvedčená že seriál, aj preto to odkladám, lebo sa mi do dlhého pozerania púšťat nechce :D veď vieš, ja a tv...
@Tomáš: Nápad bol fajn, dokonca ma donútil zamyslieť sa, ako by som sa do takého nápadu pustila sama (asi nepustila, lebo je náročný) alebo čo by šlo vylepšiť aby nápad zafungoval viac. Btw: na nič použiteľné som neprišla :D
10.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.