Diskusia 1/1: Kolektívny kvocient

Podporte scifi.sk

Diskusia

xius
Pacil sa mi vyber mien, stylistika, aj opisy. Trochu menej ta filozofia a zatiahnutie sucasneho diania, ale to je skor moj problem asi. :) Pekne!
25.07.2020

Marek Páperíčko Brenišin
Tiež ma mierne vyrušilo to zatiahnutie do súčasnosti. Prišlo mi to celé tak nasilu a narýchlo urobené. Ozaj, veľmi dobrá rada do písania - pôsobí to veľmi groteskne, keď je príbeh rozprávaný z pohľadu hlavného hrdinu, ktorý nakoniec umrie. Ak to nie je formou denníkového zápisku alebo z nejakého "záznamu", tak naozaj nie :-) Dal som 7 bodov.
25.07.2020

Myrmarach
Rozhodne to má zmysel, len na tom ešte treba popracovať. 6 bodov
25.07.2020

B.T. Niromwell
Podľa mňa veľmi príjemný nápad, len to filozofovanie na konci mi prišlo navyše. Viac by sa mi páčilo, keby sa to zakončilo myšlienkou Namída, že dokonalosť neexistuje. Ale na druhej strane je hláška „Ja viem, čo je dokonalosť. Vidím ju každý deň na vlastné oči.“ veľmi silný moment. Bola som zvedavá, kam sa to posunie, nuž, skončilo to tak, ako to končieva.
Na margo uhla, z ktorého je to písané, rozprávačom nie je Nímad, inak by ten prvý odsek nemohol existovať.
26.07.2020

Matej Klago
Páčilo sa mi to. Aj to zatiahnutie do súčasnosti, ktoré niektorých rušilo :D
27.07.2020

Aleš Horváth
Nechápal som vo co go, plus zatiahnuta korona ma už dorazila.
myslím si že na začiatku mohla byť zmienka o tom kde a kedy sa to deje.
zaujímavé by to bolo doplniť aj o psychológiu, konkrétne mám na mysli kolektívne nevedomie prípadne behavioralnu psychológiu.
27.07.2020

Milan "Miňo" Tichý
Začalo to zaujímavo. Ale potom sa to celé domotalo a nakoniec ani neviem o čo vlastne išlo. Ako čitateľ som sa vtom proste stratil.
29.07.2020

Dzany
Ohľadom zakomponovaného súčasného diania - áno, prišlo to ako náhla inšpirácia a bolo to tak narýchlo (no veď ako sa to aj inak dá za hodinku, ale chápem - vyznelo to ako facka medzi oči, nečakal to nikto, vlastne ani ja) a sama som si vravela, že to už zrejme bude too much, ale keďže mi už nezostal žiaden čas nad tým dlhšie reflektovať (respektíve ani si to po sebe čítať), tak som si vravela, že to bude "buď - alebo". No a v tomto prípade to dopadlo skôr ako to "alebo". :D Podobne ako chudák Namíd, ktorému som ani nestihla vymyslieť sofistikovanejší spôsob, ako opustiť svet. A čo sa týka strácania sa v texte, takmer som sa tam stratila aj ja. Nejako si to tentokrát samé robilo, čo chcelo. Zrejme je to naozaj téma, ktorá si žiada viac než hodinku. Takže s výhradami úplne súhlasím a ďakujem za komentáre a postrehy. :) Aha a áno - rozprávačom nemal byť Namíd, ale bolo to skôr myslené ako taký ten vševedúci rozprávač, čo každému pozerá do mysle. Ale možno som sa v tej Namídovej zdržala príliš dlho. Napriek krátkemu času mi akosi stihol prirásť k srdcu. :D
29.07.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami