Diskusia 1/1: Hliadkový let

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

YaYa
Trošku pripomína Eragona, trošku Ako si vycvičiť draka. Celkom príjemné, s potenciálom na pokračovanie na konci. Ak by si to rozvíjal, chcelo by to nejaké originálne ozvláštnenie, aby si každý čitateľ hneď nepredstavil spomínané diela.
01.12.2019

Marek Páperíčko Brenišin
Súhlasím s YaYou, hoci ja sa snažím na Eragona zabudnúť a až taká briskná u mňa tá asociácia nebola. Je to síce skôr obraz, ale s veľkým potenciálom. Dobre to ide, záver je trošku seknutý, ale beriem, neduh PnP. Dal som 8 :-)
02.12.2019

Kei
Problém s drakmi je ten, že sú obľúbení a je o nich hromada poviedok a kníh, takže ak nepríde autor s naozaj originálnym prístupom či príhodou, vždy bude niekomu niečo pripomínať. U mňa to nie je Eragon, pretože ten ma nezaujal a tak sa mi ani nepchá do asociácií, ale hneď som si spomenula na sériu Temeraire od Naomi Novik a tiež na trilógiu Dragonlance, ale nevadí, lebo príbeh s drakom vždy poteší :D Páči sa mi vyobrazenie letu, a aj samotný nápad je dobrý, len ten záver pôsobí neukončene, lebo sa mi žiada zistiť, prečo k tomu došlo. Aby pointou bolo zistenie, že niekto mu to urobil schválne, tak by to muselo byť trochu inak napísané a možno bez zbytočného vysvetľovania, že kto asi to spravil, ale taký záver sa ťažko dolaďuje v PnP.
A pozor na vety ako: Poďakoval som sa. - Nasleduje hneď za samotným poďakovaním, takže je jasné, že to spravil, zbytočne to ešte písať. Ale to by sa vychytalo pri korekciach, keby to nebola PnP.
04.12.2019

GirappAWt
Ďakujem všetkým za názory postrehy a pripomienky.
No bez mučenia priznám, draci sú moje najobľúbenejšie mýtické stvorenia a cesta k nim od témy "búrka" bola viac-menej nevyhnutná. Aj keď teraz z odstupom času, keď tak nad tým rozmýšľam, by som možno vedel napísať aj niečo v intenciách námornej búrky.
K záveru... je to najskôr mojim osobným prístupom k tvoreniu príbehu ale viem, že čas mám obmedzený a tak sa vždy PnP snažím zakončovať niečim úderným. Nejaké viac-menej nečakané prekvapenie. Ale je pravda, že to niekedy môže byť aj na škodu veci, o tom sa nehádam...
01.02.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami