Diskusia 1/1: Beštia

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

Aleš Horváth
Tomuto sa hovorí filmová poviedka. Scenár ako z filmu Doom, netvor má tvár ako záporný hrdina z jednej časti Batmana a ľudia umierajú ako v Rambovi.
A.. Migel sa tvári že je na káve s doktorkou a nie práve napadnutý príšerou, keď jej hovorí o nebezpečenstve.
Ten zvrat som nepochopil, prečo ho doktorka označila za Cieľ?
a čo sa týka VIP zóny, sleduješ asi veľa amerických filmov, že?
Čítalo sa to inak v pohode, ale tiež akoby len úvodná scéna z nejakého väčšieho celku.
04.11.2019

Iv
Nie vždy je beštia to, čo trhá ľudí na kusy. Námet - pointa fajn, len by to bolo potrebné ešte viac rozpísať, rozpracovať, určite by to poviedke pridalo na hodnote. Zato opisy paniky a vyčíňania netvora sú popísané zručne, aj Tarantino by skoro zbledol závisťou. Už je to len o tom, komu sa čo páči a čo uprednostňuje na sci-fi poviedkach. Každopádne nie zle napísané, poviedka mala spád, len pozor na občasné, zbytočné gramatické chyby.
08.11.2019

Milan "Miňo" Tichý
No...miestami to bolo veľmi nelogické ( akože po ňom strieľajú zbraňami, granátmi a nič? A potom sa na neho vrhnú neozbrojený "premenení ľudia" a je po ňom? To vážne? A načo púšťať poplach, keď je základňa pod útkom, keď ho môžu spustiť až keď je neskoro na nejakú riadnu evakuáciu...) Pointa nie zlá, ale dala sa domyslieť tak v polovici príbehu. Akčné sekvencie, teda až na tie nelogickosti, boli napísané celkom dobre a dej slušne gradoval. Vizuálne to bolo tiež dobre, takže si človek ľahko vedel predstaviť čo sa deje.
17.11.2019

Kei
Páčil sa mi nápad aj pointa, slabinou sú postavy a ich chovanie. Napr. Migel je označený ako ochranca a dôverník, ale pôsobí ako taký poskok - asistent v zácviku. Tiež mi nesedela doktorka, prišla mi taká šablonkovitá.
Ale čítalo sa to celkom dobre, dej odsýpal.
17.11.2019

Magda Medvecká
Ako nápad a pointa to nie je zlé, aj tie "filmové" opisy sa mi vlastne celkom páčili. Dosť dobre na mňa ten zvrat fungoval, že nie je beštia vždy to, čo vyzerá ako beštia. :) Čo mi ale prišlo veľmi neuveriteľné, bolo chovanie Migela. Ak je ona známa, dobrá doktorka (pochopila som, že až na konci vyšlo najavo, že je zlá), tak asi by s ňou malo byť zachádzané lepšie tak nejak všeobecne - že aj posádka lode by vedela, že je vedkyňa a poskytli by jej extra ochranu (resp. sa mi nezdalo, že by tam bola tajne a nikto by nevedel, kto/čo je, keďže mala prístup do VIP a pod.). Netreba, aby sa Migel s niekým "kamarádičkoval" a zaisťoval si informácie "službičkami". To by sa mi hodilo skôr do poviedky zo socialistickej ČSR, nie vesmírnej scifi, hoci pripúšťam, že je možné, aby sa to dialo aj v prítomnosti a budúcnosti. Len tu mi to jednoducho nefungovalo s príbehom.
20.11.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami