Iv

Z každej knihy je možné sa niečo naučiť. Aj zo zlej.:-)

Info

Prezývka Iv
Web:
Členom scifi.sk: 4 roky
Naposledy online: 15.11.2019
E-mail: evita70@atlas.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 4
Články: 0
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Iv ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Iv ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Iv ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Beštia
Nie vždy je beštia to, čo trhá ľudí na kusy. Námet - pointa fajn, len by to bolo potrebné ešte viac rozpísať, rozpracovať, určite by to poviedke pridalo na hodnote. Zato opisy paniky a vyčíňania netvora sú popísané zručne, aj Tarantino by skoro zbledol závisťou. Už je to len o tom, komu sa čo páči a čo uprednostňuje na sci-fi poviedkach. Každopádne nie zle napísané, poviedka mala spád, len pozor na občasné, zbytočné gramatické chyby.
08.11.2019 13:15:52

Thule: Na kraji sveta
Nemusí to byť až taká vzdialená budúcnosť so všetkými raketami, planetárnymi modulmi, prístrojmi a genetickými čachrami a ostatnými záležitosťami v poviedke (už sa ani nedali vnímať, lebo ich bolo až-až.), aby mal túžbu po slobodnejšom, jednoduchšom živote, ako bol kedysi. Pred všetkými terajšími vymoženosťami, ktoré by mali robiť človeka "údajne" slobodnejším. Téma na poviedku výborná, tak ako aj niekoľko zaujímavých a celkom vtipných prirovnaní. Oceňujem aj autorovu predstavivosť a nápaditosť, ibaže...nie všetko, ako nám to "beží" v hlave je možné "hodiť na len tak papier", aby z toho bola aj poviedka, ktorá sa dá dobre čítať. V dlhých súvetiach som sa úplne strácala, bola doslova drina sa cez to prehrýzť. Treba isto popracovať na štylistike. Vadili mi nie celkom slovenské výrazy, slovné spojenia (zdal sa mu sen, mnoho generácií nazad a pod.). A teda celkovo - menej je niekedy viac.
05.11.2019 21:14:01

Tu nezomrieš!
S touto poviedkou to mám tak, ako sa to stáva s niektorými hitmi. Na prvé počutie niečo zaujme, ale stále si nie je človek istý, či sa mu až tak páči. Čím viac však počúva,tak odhaľuje krásu a výborne vymyslené pasáže a ako všetko do seba skvelo zapadá. Aj v tomto prípade, keď s určitosťou pochopí, o čo v poviedke ide, môže oceniť skvelú alegóriu, symboliku obrazov a prirovnaní. Téma svetovej vojny (akejkoľvek vojny) prináša množstvo podnetov na spracovanie - čo by bolo, keby bolo. A isto by mnohí dokázali pridať, ubrať, zmeniť na deji všeličo. Tu je však okrem iného úžasná aj pointa v tom, že núti zamyslieť sa nad paradoxmi života a veci nie sú vždy tak, ako si na prvý pohľad zdajú byť. Poviedka je aj štylisticky veľmi dobre zvládnutá.
05.11.2019 20:25:03

Súhvezdie líšky
Za súhvezdím líšky sa neskrýva žiadna legenda, takže je tu priestor vymyslieť čokoľvek, čo len fantázia dovoľuje. Poviedočka je toho dôkazom. Možno nie je ani dôležité, odkiaľ sa mág vzal a odkiaľ sa vzala líška. Došlo k spojeniu duší, ktoré aj v živote častokrát nastane, keď to najmenej očakávame a vzíde z toho niečo prekvapivé, čo bolo v poviedke pekne, priam poeticky - lyricky napísané. Dodalo to poviedke pocit tajomna, mágie a priestor pre imagináciu. Hoci, nebolo by na škodu, postavy viac dokresliť a pointu zdôrazniť.
05.11.2019 20:04:48

Minirecenzie

Iv ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Iv ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Iv ešte nepridal žiadnu poviedku.