Diskusia 1/1: Za úsvitu mŕtvy

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

Magda Medvecká
na jednej strane je to jedna z mojich obľúbených tém, čiže také príjemné prekvapenie, lebo som fakt nečakala, že by tieto témy niekomu evokovali upírov :) koniec bol fajn, nie tradičný, ani príliš predvídateľný, skoro do poslednej chvíle som čakala, že ho niekto príde zachrániť alebo to bude len hra, hlavne keď tam boli spomínané tie nebezpečné provokácie. dokonca mi ani, v podstate, nevadilo to monologické, restrospektívne rozprávanie, hoci nie, naozaj nepoznám ten pocit :D čiže príbehovo v podstate dobre. ale na druhej strane, bolo to napísané dosť zložito, krkolomne, chýbajúce odseky, časté chyby a chýbajúce čiarky dosť uberali na zrozumiteľnosti. niektoré vety som musela čítať viackrát, aby som pochopila, o čo ide. pri takýchto "rýchlovkách" je asi lepšie voliť jednoduchší štýl, pretože hoci je zaujímavé a príťažlivé takto písať, chce to viac roboty a sústredenia, aby to bolo zrozumiteľné.
24.08.2019

Milan "Miňo" Tichý
Celkom ťaživá atmosféra, blížiaceho sa nevyhnutného konca sa melodramaticky tiahla príbehom. Vety boli miestami pridlhé a únavné, ale cieľ splnili. Človeku sa dalo celkom vcítiť do hrdinu príbehu. Samozrejme v rámci možností, keďže ten už akosi človekom nebol. Vlastne by sa to dalo brať ako taká spoveď umierajúceho. Nie zlé, nie vynikajúce. Trochu mi to ale aj tak nedávalo logiku...čosi viac než storočie nie je zas až tak veľa, či? To nebol zvedavý, čo nové prinesie budúcnosť? To jeho znudenie životom upíra mi prišlo neuveriteľné.
A čo ona? Okej, prestal ju baviť, tak sa ho teda zbavila, ale prečo tak rituálne a ešte pri tom aj sama, dobrovoľne zahynula? Príliš veľa otázok na môj vkus.
25.08.2019

YaYa
Veľmi by tomu pomohli odseky, ten úvodný by sa dal významovo rozdeliť aspoň na ďalšie štyri/päť. A z niektorých viet sa mi ťažko vymotávalo, niekedy možno aj pre chýbajúce čiarky. Oni dávali zmysel, len som ho niekedy našla až na druhý raz. Inak by to bol fajn zástupca upírčiny v tomto kole - atmosféra ti ide.
27.08.2019

Kei
Nápad sa mi páči a aj navodená atmosféra. Text ale pôsobí trochu ťažkopádne, hlavne úvodná časť, lebo vety sú zdĺhavé, sem tam uniká zmysel vety a miestami chýbajú čiarky, aspoň myslím. Vlastne to už spomenula Yaya, ale opakovanie nemôže uškodiť .) Pri takomto type textu záleží na každom slovíčku. Ale beriem že za hodinu sa dá odtiaľ potiaľ. Nad logikou sa nejdem zamýšľať, beriem poviedku ako pocitovku, a tak všetky dobiedzavé prečo (ktoré vymenoval Miňo) som ignorovala.
A ak by to nebola hodinovka, ešte by som vytkla nadužívanie zámen - nemyslím konkrétne jedno zámeno, ale všeobecne, z každého druhu - v texte je ich veľa. Aj tam, kde myšlienka mohla byť vyjadrená presnejšie, a možno údernejšie.
27.08.2019

Aleš Horváth
Miestami rozpísané až moc, pri normálnom spracovaní by to chcelo čo to preškrtať.
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami