Diskusia 1/1: PVC killer 3000

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

Jan Ťuhýček
Povídka je svižná a akční a zapadá do až moc oblíbeného stylu postapo. Kvituji s povděkem, že tu nejsou žádné zombie, ale stroje ztělesňující lidskou posedlost recyklací v uplynulých desetiletích. A autor ví, jak dobře na čtenáře působí, když do všech těch složitých strojů buší primitivními zemědělskými nástroji, bůh jim žehnej (pěkný obrat, ale zní jako něco z amerických seriálů). Asi největší slabina téhle povídky je příliš rychlé střídání vypravěčského úhlu pohledu - jednou z pohledu Tatiany, jednou z pohledu Dominika. Rušivé jsou části obracející se na čtenáře "než jste si to stihli přečíst". Prezentování postav je poněkud nešikovné a matoucí, ale je fajn, že to nejsou jen papírové figury. Netroufám si hodnotit styl, ale i já vidím pravopisné chyby typu "apokalipsa", čárky, přímá řeč a zejména tedy práci s odstavci. Navíc jsem čekal šílenější nápady - na všem se ale dá zapracovat:)
13.09.2019

cyberstorm
Kde sakra su uvodzovky? Ako vazne...minimalne toto znizuje kvalitu poviedky.
Pribeh je sialene rychly a mam taky pocit ze bez hlavy a paty. Niektore veci sa udeju prilis rychlo.
Zaver je fajn...ziaden happy ending. Co ma prekvapuje je predstava 500 000 proti 7,5 mld. ludom. To je cca 1 stroj na 15000 ludi...co je sakra moc.
Napad je. Chut pisat tiez ale nabuduce menej zbrklo a dat si tu namahu a sem tam sa zastavit nad realnostou situacie.
15.09.2019

Milan "Miňo" Tichý
No chcel som aj čosi napísať, ale Fero ma predbehol...toto nie sú Poviedky na počkanie, takže je dosť času to učesať a dať tomu hlavu a pätu...akosi to ale nevyšlo...vidno, že si mal nápad, ale myšlienky ti v hlave asi ubiehali rýchlejšie, ako si z nich stíhal urobiť ucelený príbeh...dám dve rady: 1. Čítať po sebe a ideálne nahlas, vďaka tomu vychytáš čítavosť textu...2. Čítať čo najviac, fantastiku, beletriu...potom si všimneš ako sa píše priama reč, ako sa člení text, ako ho gradovať a podobne...lebo ak čitateľ musí lúštiť, čo je priama reč a kde začína uvádzacia veta, tak je niekde chyba...nechaj si text vždy nejaký čas odležať a potom sa k nemu vráť a sám uvidíš, že s odstupom času už ani tebe nebude príbeh úplne sedieť tak ako si ho vymyslel...potom ho už len treba doplniť, editovať a potom ísť s kožou na trh. Veľa šťastia nabudúce.
15.09.2019

Space Geronimo
Haha :))
ok, podcenil som to, príliš som sa s tým nehral, Uznávam. (ale nechcem byť alibistický, nemal som to brať tak povrchne)
Za ypsilon sa ospravedlňujem, to je samozrejme hlúpe...
Absencia úvodzoviek je vedomá, čítajte čo najviac a zistíte, že sú prózy, ktoré
úvodzovky nepoužívajú (provokujem :) )- príkladom je Cormac McCarthy (týmto sa však k nemu samozrejme nechcem prirovnávať)
To, že je to bez úvodzoviek je síce legitímne rozhodnutie - ale na druhej strane to neznamená, že som to zvládol tak, aby to
bolo dostatočne zrozumiteľné - evidentne nezvládol :))
za podnety každopádne ďakujem.
poučenie pre mňa: neposielaj treťotriedne poviedky do súťaží a ani nikam inam, nestrieľaj z motyky...
Nech Vás čierna diera nepohltí. Uvidíme sa za horizontom udalostí! (počkaj, toto si vlastne protirečí, nie???)
18.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami