Diskusia 1/1: Zo Života Georga Vongela (časť 1.)

Filmová história scifi

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Ach, jaj. Nápad stokrát ošúchaný, to by ale nevadilo. Lenže tu chýbala aj originalita spracovania a, žiaľbohu, aj skúsenosti s písaním.
Postavy sú ploché, navzájom zameniteľné. Nepomáhajú tomu ani dialógy, ktorých množstvo je tu paradoxne na škodu. Kto sú? Prečo konajú tak ako konajú?
Pozadie poviedky je tiež z kategórie univerzálnych. Nejaká rebélia, trestná výprava, výsluchy a random popravy.
Celkovo by som mohol dej zhrnúť v nasledujúcich vetách: "Jednotka príde do dediny, ktorá sa zapojila do rebélie. Prebehne výsluch, pár ľudí pri tom umrie, časť sa od strachu prizná. Tých popravia, zapália dedinu a ide sa ďalej."
Odporúčam viacej čítať a zistiť si, ako sa buduje dej, postavy a zápletka.
Ani tu som v hodnotení nebol zvlášť štedrý.
01.11.2018

Marek Papcun
Ja ako nový a nie až tak sčítaný človek, hodnotím toto dielko ako zaujímavý kúsok. Udržalo ma to v strehu a pri chuti čítať a dozvedieť sa viac.
08.11.2018

B.T. Niromwell
Musím sa priznať, pri názve som sa veľmi zľakla, že pôjde o začiatok nejakej ságy, ktorý bude mať len sotva dej a už vôbec nie ukončený. Našťastie som sa veľmi mýlila. Dej tu je, príbeh sa udial, štylisticky to bolo celkom pekne učesané. Po jazykovej stránke mám pripomienky len k opakovaniu sa slov. Slovo čata si použil na veľmi malom úseku asi miliónkrát. K samotnému príbehu mám viac poznámok. Prvá je, že hrdinovia sa od seba vôbec neodlišujú, iba podľa mena, v podstate je jedno ktorý čo robí a hovorí, kľudne by sme ich mohli povymieňať a nič by sa nestalo. Druhá poznámka smetuje k notičke. V upútavke na poviedku sa hovorí, že pôjde o príbeh, kde hlavný hrdina bude riešiť dilemu, či má alebo nemá zradiť ľudí zo svojej minulosti. Lenže keď na to dôjde, žiadna dilema sa nekoná. Počas celého príbehu nám vôbec neodhaľuješ pocity hlavných postáv a neodhaľuješ pohnútky ich konania.
13.11.2018

B.T. Niromwell
Ak sa ti podarí popracovať na tomto, bde to veľmi dobré. Som zvedavá na ďalší príbeh.
13.11.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami