Diskusia 1/1: Prvá noc

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

YaYa
Rozbité formátovanie a trojbodky sú rušivé a robia text nečitateľným. Keď je takto rozkúskovaná každá veta, čitateľ sa do textu nikdy neponorí. Trojbodky navyše neplnia svoju funkciu (vyznačovať nedokončenú výpoveď), keby tam neboli ani raz, nič by sa nestalo - teda stalo, text by bol lepší.
Gramatika a vetná skladba slušné, hoci chybičky sa nájdu, zobrazenie myšlienkových pochodov nádejné. Nie som si však istá, či ide o samostatnú poviedku. Zrejme nie, lebo to by nemala veľmi zmysel. Okrem toho si myslím, že motív prebudenia na neznámom mieste nefunguje, pokiaľ nepoznám postavu - teda mi na nej nezáleží - alebo pokiaľ sa nedeje niečo FAKT divné, čo by vzbudilo moju zvedavosť. U mňa to teda veľmi nefungovalo. Autor ale má potenciál, len by som mu odporučila napísať skutočnú poviedku (úvod, jadro, záver), naučiť sa, čo sú odseky, prestať sa zbytočne opakovať a úplne sa zbaviť trojbodiek.
13.05.2018
draculin
Vrrr...neviem za aku cast vrazedneho formatovania moze browser a za ktoru autor, ale toto je zverstvo. Trojbodky su pisane formou bodka-medzera-bodka, vsak? Sadizmus. Hlavnou chybou je, ze to nie je "poviedka", ale snad nejaky (neuspesny) pokus o umeleckejsie pisanie. Sama introspektiva, vnutorna rec, blabla. Neprekvapivo pri takomto style pisania, casy lietaju ako zhulene muchy. Cize ako pisala YaYa - napisat este raz a nieco nove. Poviedku. Taku co bude mat nejaku zapletku, dej, aspon naznak dejovej paraboly, snad aj zaver a postavu/postavy. Vies, taka ta nudna klasika, ktora funguje uz od doby ked greci zacali pisat divadelne hry ;-)
14.05.2018
Lea Bystrická
Chápem, že tu išlo o nejaké navodenie atmosféry, zobrazenie prežívania strachu a vnútorných procesov, ale bolo to príliš dlhé, opakujúce sa, a ako bolo povedané, rozkúskovanie tomu tiež nepomohlo. Radšej kratšie a povedať trochu viac, napr. o postave (celý čas som si myslela, že je to priemerne starý muž, a zrazu až niekde v polke textu som sa dozvedela, že je to 15-ročný chlapec). A viac príbehu - clifhanger je síce dobrý, ale tu sa vlastne nič nestalo, čo by sa muselo skončiť "uprostred deja". Celý čas som čakala nejaké vyústenie príbehu, vyriešenie záhady, ale odmena sa nekonala. Tajomnosť a nedopovedanosť je super, ale niečo sa tam udiať a povedať musí.
16.05.2018
Daniel313
Ospravedlňujem sa čitateľom, ktorí mali trpezlivosť dočítať poviedku do konca. Ja by som to asi - pri takom rušivom formátovaní - asi nedokázal. Na vysvetlenie - text napísaný cez OpenOffice a vložený
sem systémom Ctrl+C, Ctrl+V. A tie trojbodky? Bodka-medzera- bodka. Dávam si hodnotenie 1, keďže nižšie to už možné nie je.
Daniel313
03.06.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.