Lea Bystrická

Info

Prezývka byslea
Web:
Členom scifi.sk: 4 roky
Naposledy online: 18.10.2018
E-mail: lea.bystricka@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 7
Články: 0
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Lea Bystrická ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lea Bystrická ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lea Bystrická ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nákladná železničná
Dobre vybudovaná mrazivá atmosféra a sústredenie na detail, z ktorého si viete domyslieť zbytok, je zaujímavá koncepcia príbehov. Ale predsa len je tam na mňa toho až príliš veľa zatajeného, aby som to celé plne pochopila. Neviem, či je to moja alebo autorova chyba, každopádne je to veľmi dobre napísaná poviedka.
10.10.2018 16:34:40

(Nezmyselne príliš mocný mág) Too much ridiculously OP Mage
Pripadá mi to, akoby si autor len zapísal dej, ktorý chcel neskôr rozvinúť, ako veľmi, veľmi prvý draft viacerých poviedok. Zaujímalo by ma, či si to po sebe aspoň raz prečítal? Odhliadnuc od toho, že to nedávalo zmysel, tam bolo strašne veľa chýb.
10.10.2018 15:21:25

Remeselník
Spracovanie ako rozprávky je veľmi pekné, páčilo sa mi, že autor zachoval tradičné postavy (bratia, sestra), aj symboliku čísiel, opakovanie deja a pod. Aj práca s jazykom bola veľmi dobrá, príjemné čítanie to bolo. No naozaj tomu chýbal nejaký ten dej, a hlavne dôvod, prečo boli jej predmety čarovné. Ale ani koniec ma veľmi neuspokojil - ak už to mala byť rozprávka, mala by tu byť možnosť, ako ju zachrániť (ak nie aj neznámy princ, možno by brat niečo vymyslel, ak ju už naučil vyrábať veci?), popr. nejaký explicitnejší dôvod jej smrti? Takisto v rozprávkach boli tí zlí vo väčšine prípadov potrestaní. Aj keď tu je pravdaže otázka, ako veľmi autor chcel zachovať/pozmeniť znaky žánru. Ale ten koniec mi proste vyznel tak do stratena.
10.10.2018 14:43:59

Počas noci
(pokr.) Ak by som to mala brať ako náčrt postáv/príbehu - mohlo by byť. Babica je super defaultne už len preto, že je to bohyňa a také ja rada. A v spojení s postapo svetom? Mega. Zamilované páriky až tak nemusím, ale ako som sa už priznala, v YA rokoch sa už nenachádzam, takže dajme tomu. Ale trochu reality neuškodí ani vo vzťahoch medzi vymyslenými ľuďmi.
16.05.2018 17:25:15

Počas noci
Keď už sme pri tej kritike - človek by mal mať aj nejakú tú sebakritiku. Hlavne ak trochu číta knihy a tak. Čiže teraz taká malá otázka na autorku: naozaj by sa ti páčilo, keby si od niekoho prečítaš niečo podobné? Písanie nie je krátkodobá záležitosť, všetko treba nechať odležať a nájsť tú správnu mieru - ak je niečo dlhé, treba to skrátiť (napr. vymazať opakovania), ak je niečo krátke, treba to predĺžiť. A ak by som to mala hodnotiť ako poviedku, tak nič moc - nevieme, čo sa tam deje, nevieme, kto je kto. Príživníka Thea som si predstavila ako postaršieho plešivejúceho chlapa, čiže posledná scéna vyznela fakt úchylne. A bozkávanie bezprostredne po smrti brata (?) mi nepripadá ako vhodná chvíľa na romantické prejavy náklonnosti (alebo som možno len vyrástla z YA rokov?).
16.05.2018 17:24:53

Minirecenzie

Lea Bystrická ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Lea Bystrická ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Lea Bystrická ešte nepridal žiadnu poviedku.