Diskusia 1/1: Top 30 dystópií podľa scifi.sk

Podporte scifi.sk

Diskusia

Lenona
V prípade podobných rebríčkov zostavovatelia už tradične zabúdajú či prehliadajú knihy slovenských autorov. Hmm, prečo je to tak?
Ja by som pridala: Alta Vášová - Po, Alta Vášová - V záhradách, M. Varáčková - Adaptácia, Prežila som svet a nedávno vyšla aj Drgoncová: Nepriatelia Urdisu či Brenkuš: Sabotáž na okraji vesmíru. Nie sú to možno svetové vrcholy a ani nikdy nebudú, ale ani Tatry nie sú Alpy, že?
23.05.2017
cyberstorm
Lenona, co sa tyka Brenkusa, cital som, no myslim si ze tam ide skor o postapo podla mna. Preto tam nie je Den trifidov ani Chvalozpev na Leibowitza. Co sa tyka Malevilu, uvazoval som nad nim, ale napokon som ho z tych istych dovodov vylucil. Zvysok som, priznam sa, necital, ale pokusim sa to skor ci neskor napravit. Pri vytvarani zoznamu som vychadzal z uz aj tak dost sirokej definicie dystopie (konflik s postapo je dost jasny), mojich vedomosti, legie, goodreads, wiki, najroznejsich listopii, jednotlivych cien a zas mojich vedomosti. A ako som uz napisal inde, vsetky listopie, a jej uplne jedno o aky subzaner ide, ake top to je, alebo kto ju zostavoval, nech uz bol akokolvek erudovany, nemoze tam dat vsetko. Je potom len logicke ze vo vysledku vznikaju iste namietky voci zoznamu, nakolko tam chyba to ci ono. Dufam ze to pochopis :) F
23.05.2017
Lenona
jasné, ok. Inak si si s tým dal dosť veľa práce a ak si všetko aj prečítal, potom klobúk dolu.
24.05.2017
Adhara
Bežiaceho muža som nečítala, ale podľa obsahu sa to zdá byť podobné inej Kingovej dystopickej knihe - Dlouhý pochod (vydal pod pseudonymom Bachman). Odporúčam, je riadne ponurá a desivá.
25.05.2017
Gan (Anonym)
Vela z uvedených diel by som za distopiu nevidával
30.05.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.