Diskusia 1/1: Vo Vlčej nore

Filmová história scifi

Diskusia

YaYa
Dávam 9tku. Elegantne využitá téma srdcového kráľa a ešte elegantnejšie využité historické pozadie - najprv som chcela rýpať, že pointa je jasná od začiatku, ale Google ma presvedčil, že to tak celkom nebolo :) V prvej polke mi trošku prišla zbytočná tá postava kolegyne, ale to bude len osobný vkus a fakt, že by ma viac zaujímali iné veci: prečo by si nadprirodzení atentátnici so "strojom" času, nevybrali termín povedzme o desať rokov skôr? Čakali, kým bude politická klíma taká, aby sa neobjavila ďalšia podobná osoba? Čo sa zmenilo v dejinách potom?
Ale keď poviedka na počkanie vyvolá takéto úvahy, tak je asi sakra dobrá na hodinu :D
... OK, myslela som si, že popkultúrny odkaz z komentára vynechám, ale nemôžem si pomôcť: "You have a time machine, I have a gun. What the hell..."
05.03.2017
Sep
Dal som 9. Ja by som povedal, že si vybrali práve ten čas, lebo celé to spiknutie nebolo len o spáchaní atentátu na Hitlera, ale aj o následnom prevzatí moci a ukončení vojny.
07.03.2017
Marek Páperíčko Brenišin
Poctivá deviatka :-) V polovici poviedky si ma zmiatol a asi to bolo dobré. Bola radosť čítať to, mám rád trochu alternatívy do histórie.
20.03.2017
Zdeno Jašek
Dal som 4.
Asi by poviedky na počkanie mali byť hodnotené nejako osobitne, lebo za hodinu človek žiadnu veľkú kvalitu neprinesie. Neviem, či to hodnotiť ako poviedku, alebo ako 60-minútový výkon.
Keď to hodnotím ako poviedku, tak je to dosť slabé. Ošúchaný námet (Valkýra), záver to vlastne ani nemalo, napätie ani vtip v tom nebol, zatiaľ čo gramatické chyby nechýbali.
Akcia "poviedky na počkanie" je asi zábavou skôr pre autorov ako pre čitateľov. :)
06.04.2017
jurinko
Zdeno, hovoris mi z duse ;-)
09.04.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.