Diskusia 1/1: Nová hrozba na Enduane

Filmová história scifi

Diskusia

YaYa
Pre mňa za 8. Má to veľmi dobré prvky, nová planéta, "cezkopírakový" tajní agenti, páči sa mi posledná veta. Trošku mi ale prekáža, že tá poviedka pozostáva celá z očakávania niečoho a v skutočnosti sa toho veľa nedočkáme. Ale chápem, stane sa, že príde nápad v rozsahu novely/románu a človek má na to len hodinku.
Malá poznámka, hoci to bol len asi len preklep - orbita je ženského rodu, orbit sú žuvačky, ale možno to bol len preklep.
V každom prípade slušná práca :)
05.03.2017

Culter
Moje nervy... :) ten rozsah. Keď píšeš, musí to znieť ako streľba z rotačného kanóna. Palec hore. :) V príbehu som sa trochu stratil, napriek tomu oceňujem atmosféru, ktorú si udržal od začiatku do konca. Aj keď si viac tém otvoril ako uzavrel, nie všetko musí byť po lopate vysvetlené. Dal som 7.
05.03.2017

Ján Banar
Nie je tu nejaká poviedka, v ktorej sa nebojuje? Alebo si myslíte, že v budúcnosti budú ľudia stále takí sprostí, aby sa furt mleli? S agresívnou povahou sa do vesmíru nikdy nedostaneme, budúcnosť patrí vede, nie primitivizmu.
A rád by som už čítal niečo, čo aspoň hypoteticky môže byť pravda, lebo drísty o lietaní vesmírom ako keby išlo o jazdu autom z mesta do mesta, to sa fakt nedá!
Čo takto pristátie Číňanov na Mesiaci? Je to reálne možné, a je to budúcnosť. To nikoho ani len nenapadne, že na takú tému by bol fajn pútavý príbeh? Alebo cesta na Mars, a tu zrazu skolabuje recyklačný systém. Alebo štart z Marsu po úspešnej misii, keď zrazu všetko rachne a posádka sa ocitne na hyperbolickej dráhe bez možnosti riadenia.... To sú reálne sci-fi príbehy, ktoré sa možno o 50 rokov odohrajú. Nikoho také témy nelákajú? Len sprostosti o votrelcoch?
26.03.2017

Milan "Miňo" Tichý
Možno preto sa to volá sci-fi...autorom otvára nekonečný svet možností ( aj tých fiktívnych) na to ako a kde umiestniť príbeh. Čo sa v našom súčasnom ponímaní môže zdať nereálne, a čo si súčasnou úrovňou našich poznatkov vedy nedokážeme predstaviť, môže byť v neďalekej budúcnosti bežné. Tak ako si ľudia pred sto rokmi nevedeli predstaviť, že sa bude dať pohybovať rýchlosťou zvuku, alebo ako si pred 400 rokmi všetci mysleli, že Zem je stredom vesmíru...Navyše PVP sú špecifické, a to čo tu niekedy dokážu autori vypotiť za hodinu na základe jedného slova je ozaj dobré. A áno, myslím si, že ľudia sa budú "mleť" aj v budúcnosti...Rovnako ako to robia teraz, a ako to robili po celú históriu ľudstva. Dôvod si vždy nájdu. Ďakujem za kritiku, a smelo do písania, nápadov máte dosť.
26.03.2017

jurinko
Jan Banar, presne, ako pisal Mino - tie temy su super, spracuj ich do poviedky a radi si precitame, co si z toho vytazil :-) (Mimochodom, princip Poviedok na pockanie je, ze od nahodenia temy do nahodenia vysledku prebehne iba hodina. Preto su to zvacsa prve nastrely napadov, rychle, kratke a uderne. Na prepracovane sagy tu nie je cas.)
01.04.2017

Zdeno Jašek
Na to, že to malo byť za hodinu napísané, je to úctyhodný výkon.
Ale samotná poviedka je dosť slabá. Plno gramatických chýb sťažuje čítanie a odpútava od deja. Veľmi dlho sa vlastne nič nedeje - resp. chlapík cestuje na vojenskú základňu - to sa dá vtesnať do jednej vety. A keď sa dostaneme k záveru, nie je z toho nič.
Ja by som asi niečo takéto za hodinu nenapísal, ale otázkou ostáva, či má zmysel siliť sa do takéhoto výsledku ...
06.04.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami