Diskusia 1/1: Recenzia – Nick Cutter: Hlubina

Podporte scifi.sk

Diskusia

Rose
Prečítala som si aj ja túto knihu a v podstate súhlasím s recenziou. Tiež ma to nejak extra nenadchlo. Sú tam síce nejaké zaujímavé momenty, ale ešte viac je takých, kde som len neveriacky pokrútila hlavou že "WTF?!"
Je tam kopec vecí, čo nedáva zmysel. Napr. to, že mu námorníčka musí vysvetľovať (jemu, veterinárovi!!!) čo sú to za živočíchy, čo vidí v oceáne. Tak možno neštudoval priam morskú faunu, ale snáď takmer každý by dokázal spoznať veľrybu, keď ju uvidí, no nie?!
22.04.2016

Rose
Celkovo, tu skoro nič nefunguje; čakala som, že tu budú nejako riešiť tú neznámu chorobu, ktorá zabíja ľudstvo a pritom samotný dej sa jej len veľmi okrajovo dotýka a je o niečom úplne inom. Aj motivácia tých tvorov prečo ho ťahali dole je nezmyselná, lebo ak im išlo len o to dostať sa na povrch, tak by to už urobili dávno aj bez neho. Načo ho vlastne museli presviedčať a ponúkať mu možnosť urobiť niečo dobrovoľne, keď ho už aj tak mali vo svojej moci a nakoniec to aj tak urobili? A hej, tie nikdy nekončiace a opakujúce sa momenty hrôzy sú dosť unavujúce.
22.04.2016

Adhara
Vďaka za komentáre. Nad tým rozuzlením som sa už radšej ani nezamýšľala, ale fakt je odveci. No cítila som, že mi tam nič logicky nesadlo, žiadne „ahá, fakt“ – preto som aj napísala, že to nie je pre milovníkov logických point.
27.04.2016

jurinko
Dakujem za recenziu, aspon viem, ze to nemam citat :-)
28.04.2016

Adhara
Haha, rado sa stalo. :-)
29.04.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami