Rose

Knižná recenzentka, bývalá porotkyňa Martinus Cena Fantázie, koordinátorka súťaže Mikropoviedok na scifi.sk

Info

Prezývka Rose
Web:
Členom scifi.sk: 13 rokov
Naposledy online: 24.04.2020
E-mail: ruzena.srnkova@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 172
Články: 188
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Rose ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Rose ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Rose ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Recenzia – Nick Cutter: Hlubina
Celkovo, tu skoro nič nefunguje; čakala som, že tu budú nejako riešiť tú neznámu chorobu, ktorá zabíja ľudstvo a pritom samotný dej sa jej len veľmi okrajovo dotýka a je o niečom úplne inom. Aj motivácia tých tvorov prečo ho ťahali dole je nezmyselná, lebo ak im išlo len o to dostať sa na povrch, tak by to už urobili dávno aj bez neho. Načo ho vlastne museli presviedčať a ponúkať mu možnosť urobiť niečo dobrovoľne, keď ho už aj tak mali vo svojej moci a nakoniec to aj tak urobili? A hej, tie nikdy nekončiace a opakujúce sa momenty hrôzy sú dosť unavujúce.
22.04.2016 14:52:56

Recenzia – Nick Cutter: Hlubina
Prečítala som si aj ja túto knihu a v podstate súhlasím s recenziou. Tiež ma to nejak extra nenadchlo. Sú tam síce nejaké zaujímavé momenty, ale ešte viac je takých, kde som len neveriacky pokrútila hlavou že "WTF?!" Je tam kopec vecí, čo nedáva zmysel. Napr. to, že mu námorníčka musí vysvetľovať (jemu, veterinárovi!!!) čo sú to za živočíchy, čo vidí v oceáne. Tak možno neštudoval priam morskú faunu, ale snáď takmer každý by dokázal spoznať veľrybu, keď ju uvidí, no nie?!
22.04.2016 14:52:33

Cena ScifiKozmos - ako skončil prvý ročník?
Sorry za oneskorenu odpoved :P Chvilu este musime pockat kym prebehne vyber na publikovanie do Kozmosu... Potom by sme tie zvysne poviedky radi zverejnili tu na scifi :)
19.05.2015 15:51:46

Cena ScifiKozmos - ako skončil prvý ročník?
Treba sa pokúsiť to celé brať trochu s nadhľadom a nevzdať to pri prvej prekážke a hneď hádzať vinu na iných za neúspech. Nejde tu o život, je to len poviedková súťaž :) Keď človek veľmi chce a je naozaj dobrý, skôr či neskôr si ho niekde určite všimnú ;) (A myslím, že toto platí asi v každej oblasti...) Treba hlavne na tom pracovať a nevzdávať sa. Preto sme sa snažili aj v komentároch k jednotlivým poviedkam poskytovať autorom nejaké rady. Mysleli sme to úprimne, a netreba to brať osobne, ako zhadzovanie, alebo frflanie. Nemusíte s úplne všetkým súhlasiť, no aspoň trošku sa zamyslieť, že čo ak...
25.04.2015 12:05:21

Cena ScifiKozmos - ako skončil prvý ročník?
Týmto len chcem povedať, že úplne chápem aké frustrujúce dokáže byť takéto niečo. Mňa osobne tiež veľmi mrzí, že Šano rozhodol tak ako rozhodol v niektorých prípadoch, lebo to boli dobré poviedky. Aj sme sa pokúsili to s nim predebatovať, no nešlo to. Jednoducho má iný pohľad na vec. A napokon ako porotca má predsalen právo na svoj vlastný názor a hodnotenie, tak sme to museli rešpektovať. Taktiež vás môžem ubezpečiť, že to hodnotenie bolo anonymné. Spomedzi finalistov poznáme asi len Janka Gálika a Lenonu, pretože publikujú na scifi.sk. Ostatní neviem... Každopádne, nešlo nám tu o vytvorenie poviedkovej súťaže, kde by sme pretláčali do finále svojich kamarátov. Veď načo? To už sme rovno mohli požiadať týchto kamarátov o napísanie poviedok do časopisu Kozmos a nezapodievať sa s nejakou súťažou. My sme však hľadali hlavne kvalitnú tvorbu, je jedno od koho.
25.04.2015 11:55:51

Minirecenzie

Rose ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Fantázia Fest 2019 - fantastický deň na Bibliotéke

Po minuloročnom úspechu máme tu druhý ročník Fantázia FESTu.

0 komentárov

Krst knihy Úvod do teórie chaosu

Jana Plauchová, jeden z mála ľudí, ktorí u nás píšu hard sci-fi, prichádza s knižnou novinkou Úvod do teórie chaosu. Krst sa bude konať budúci týždeň v Banskej Bystrici. Prečítajte si viac...

1 komentárov

Čo tento rok na Istrocone?

Tohtoročný Istrocon je už za rohom. Tak ako vždy, bude tam aj partia zo scifi.sk a čo-to pre vás pripravujeme. Pozývame vás na naše prednášky, turnaj a workshop.

1 komentárov

Slovenská fantastika do "uší" – Prvá audiokniha slovenských sci-fi poviedok

Prednedávnom sa mi dostala do rúk (alebo skôr do uší :)) zaujímavá slovenská audiokniha obsahujúca tri sci-fi poviedky od troch autorov: {b,Juraja Kaščáka}, {b,Míny Pávovej} a {b,Tomáša Knapka}. Ako m...

33 komentárov

Cosplay of the Day - 12.4.2016

Steampunk trochu inak? Treba ale uznať, že tento kostým je skutočne vymakaný...

0 komentárov

Poviedky

Veni, vidi, perdidi

Niekedy sa môže stať, že plány mimozemšťanov na ovládnutie Zeme sa jednoducho nevydaria...

43 komentárov