Diskusia 1/2: Bubák

Filmová história scifi

Diskusia

Adhara
Na to, že to mala byť nezverejniteľná šuflíková hlúposť, to teda naozaj nie je zlé. Dočítala som to bez väčšieho premáhania. Najviac sa mi páčil nápad, ako mama prezlečená za bubáka nadobudla podobu ozajstného bubáka. Ten zvyšok deja bol už taký všednejší, ale dal sa. Chyby tam samozrejme boli. Najviac ma rušili nezrovnalosti okolo Borisovho veku: na začiatku príbehu má tri, potom je skok o dva roky neskôr, čiže má päť, ale už chodí do školy! Zároveň sa do toho 5-ročného dieťaťa nejako dostal „sedemročný mozog“, a vo zvyšku príbehu má zase päť. K tomu sem-tam chýbajúca čiarka, vyjadrovanie by tiež potrebovalo dosť učesať, hoci v ňom nie je veľa bežných štylistických chýb. Na mnohých miestach by to išlo napísať aj menej ukecane a súčasne údernejšie. A myšlienky sa nedávajú do úvodzoviek. Dávam 5, bez chýb konzistencie by to bolo na 6.
17.10.2015
Marek Páperíčko Brenišin
Ja som tam tú 6-tku nakoniec dal :-) Bolo to milé dielko, dokonca to malo aj nápad, bola tam atmosféra a všetko. Avšak ako už Adhara spomínala, vadili mi preklepy, časové skoky (sedem vs. päť rokov) a hlavne, že Boris napriek svojmu veku uvažuje ako dospelý človek. Preto príde otázka, rozprával si sa niekedy s päťročným dieťaťom? Pretože deti majú svojskú logiku a áno, je veľmi ťažké zachytiť ju. Boris mal vety, ktoré som mu neveril. Ja chápem, že lepšie sa nám píše po našom, preto to treba pilovať. Zakončím to vetou S. Kinga - "Ak by som sfilmoval sny päťročných detí, bol by som najlepší hororový režisér na svete."
18.10.2015
Milan Smolka
Nebudem opakovat co uz povedali ostatni, ale musel som dat 4, nakolko mam pat rocne deti a rozhodne sa nespravaju, ani nerozpravaju takto. Ale uvazujem ze im tuto poviedku ak nebude autor namietat precitam, pretoze snad ich navnadim jest :-)
18.10.2015
Culter
Milan Smolka: kľudne im to prečítaj, za prípadné následky ale nebudem niesť zodpovednosť. :D Ja vám všetkým ďakujem za prečítanie, za každého čitateľa sa mimoriadne teším. Tešil som sa na začiatku, teším sa aj teraz. K tým deťom: malé deti rozmýšľajú svojim spôsobom, ale nie je vždy detský. Mňa moje deti vždy prekvapia. Slovami. Vetami. Dôvodmi konania. Veľa krát sa nesprávali ako deti. K tomu skákajúcemu veku: to som posral. Jurinka som už za obrázok pozdravil a opätovne musím uznať, že je suverénne najkrajší, aký tu kedy bol... :D
18.10.2015
Veronika Valent
Náhodou, ten k mojej poslednej poviedke s Božským okom mu poriadne konkuruje.:-)))
18.10.2015
Veronika Valent
Dala som Ti 8, za ten autentický strach, čo som si prežila pri jej čítaní. Ten Tvoj bubák je podstatne horší ako Berie perie v mojich predstavách... A pod mojou posteľou tiež niečo kedy si bývalo. Asi. Chcel tiež oceniť zaujímavý nápad, navyše poučný pre rodičov. Prosím Ťa, poradil by si mi, čím mám strašiť puberťákov? Lebo, že budú kopať kanály veľmi nepomáha...:-)
18.10.2015
zuna
Už tu asi všetko relevantné k poviedke odznelo. Ja však musím povedať, že ako som to dočítala, úplne živo som si predstavila tento námet spracovaný ako takú krátku animovanú nemú rozprávku, ktorú dávajú v kine pred hlavným filmom. Už len presvedčiť Pixar, aby to natočil :-)
20.10.2015
Culter
Veronika? Strašiť puberťákov? Ja by som to nechal tak. Život je ten nejdesivejší bubák. Ten ich vystraší ešte dosť... :)))
21.10.2015
Veronika Valent
Like
22.10.2015
stopjak
Janko, super. Na to, ze je to poviedka zo suflika z roku 2011, znie to celkom aktualne :) Teda aspon pre rodicov s podobne malymi/starymi detmi ;)
Chyby nejdem vytykat, urobili to uz ti predo mnou. V podstate ani nie je preco, kedze si sa odvtedy posunul o niekolko urovni vyssie a aj sam vies, co tam skripe.
A ze deti sa takto nespravaju? Nerozmyslaju? Nerozpravaju? Ha! Mam este mensie a co tie dokazu...! Nametov na horory s detmi v hlavnej ulohe mam viac nez dost :)
22.10.2015

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.