Diskusia 1/1: Súboj

Filmová história scifi

Diskusia

Kr4b
Ak nerátam čechizmi, slovné spojenie "fľochol pohľadom" a príbeh stavaný len na pobavenie v piatkový večer(okrem konca, ten bol dobrý) jedná sa pre mňa o poviedku hodnú 7 -ičky. Sranda bola, miestami krývajúca, miestami prekvapivá. Keby nie, dám 3 alebo 4. Čítalo sa to v pohode, keď som sa niekde stratil, nasledujúci text mi všetko objasnil. Celkom dobré
03.05.2014

Víla Lila
Vďaka za vysoké hodnotenie. Som rada, že poviedka pobavila. Priznám sa ale, že s tými bohemizmami mám problém. Aj keď na druhú stranu, prečo vlastne nie?
03.05.2014

Marek Páperíčko Brenišin
No, v prvom rade vyjadrujem potešenie, že po dlhom čase si tu dal niekto námahu vytvoriť poviedku so všetkými tými srandami. Dej trochu slabší, ale nápad originálny, hrať CS kvôli nadvláde nad svetmi? Hell yeah! :-) K chybkám - strážcovia (vz. chlap), ponosou a ešte jedno tam bolo. Ja som sa na tých vtípkoch celkom kosil, ale možno by bolo lepšie niečo vynechať a druhú zdôrazniť, takto to bolo miestami veľmi gagové :-) Za 7 :-)
04.05.2014

Nadalan
Niečo podobné som už čítala, no toto bolo oveľa zábavnejšie :) Aj štýl je fajn. Zopár chybiek: róbusným namiesto rozbustným, pobledlej namiesto bledej, zrozpačiteľ namiesto zrozpačitel, mimozenšťanov namiesto mimozemšťanov... Z autorského hľadiska ma pobavilo malé "ô" v slove MôJHO :-) lebo mi to pripomína vlastný boj s napísaním veľkého "Ô". Dá sa to vyriešiť, ak máš vo Worde nastavenú automatickú opravu veľkého písmena na začiatku vety (kto nepozná CTRL+C, Ctrl+V, nech hodí kameňom).
04.05.2014

Nadalan
* róbusným namiesto robustným tam malo byť
04.05.2014

Víla Lila
Vďaka za opravenie chýb - gramatika nie je moja parketa :) Som veľmi rada, že vás príbeh pobavil. Inšpirovala som sa Douglasom Adamsom (samozrejme od jeho levelu som poriadne ďaleko).
04.05.2014

jurinko
Tych chyb tam bolo viac, aj gramatickych, aj stylistickych, aj pribehovych (fakt by bolo dobre tie vtipky trosku precedit, pomohlo by to ich udernosti... ale ved ja to niekedy pisem tak isto, tak co :-D ). Pasaz o mysiach bola trosku retardacna a zbytocna, navyse ani nie az taka vtipna. Inspiracia Douglasom Adamsom? No, tu som tam zrovna nevidel, hoci spatne sa za nu da povazovat napr. plazma ako "bozstvo" :-) Videl som tam skor IT Crowd, mozno trosku podvedomeho Batmana (Ra''as al Ghul vs. Raag-huul :-) ) a parodiu na nejake vazne space opery :-) Pasaz "diskutabilne slovo vlastna - diskutabilne slovo diskutabilne" bola super :-D Celkovo ma to dost bavilo, trochu popracovat na formalnej stranke a nadsenie spravnym sposobom udrzat na uzde a je to uplna pecka :-) Ako prvotina excelentne, akurat by ma zaujimalo, ako sa da ceesko hrat na joysticku ;-) Dal som 5
05.05.2014

Pierko
Tak toto ma rozsekalo :D veľmi som sa bavila. Niektoré slová boli asi napochytre napísané, niekedy som nevedela, čo si myslela. Ale dokázala si si všimnúť také pidimaličkosti a premeniť ich na vtip... mala som ti dať aspoň 8.
09.08.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami