Víla Lila

Info

Prezývka VílaLila
Web:
Členom scifi.sk: 8 rokov
Naposledy online: 20.08.2014
E-mail: tana.slniecko@post.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 34
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

Víla Lila ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Víla Lila ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Víla Lila ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vzdialenosť od nuly
Ospravedlňujem sa, má to byť prelínanie subžánrov, len všade som to našla ako prelínanie žánrov (venujú sa tomu hlavne Češi), takže mi to uniklo. Vycibrený jazyk je samo pre všetko, ale v New weird je to iný level- Pre mňa skoro niekedy až nečitateľné.
19.08.2014 19:21:43

Vzdialenosť od nuly
Ale na druhej strane, pár znakov to má, aby som toľko nemudrovala. Len mi tam chýba ten znepokojujúci faktor (aj keď smrť hlavných postáv by mohla byť práve tým). No, čím viac nad tým premýšľam- asi to aj New weird je, aj keď som si nie istá na 100% (predsa len vycibrený jazyk).
18.08.2014 14:21:48

Vzdialenosť od nuly
New weird je (kopčím z netu): Rôzni autori sa zhodujú aspoň v tom, že sa jedná o žáner, ktorý bojuje proti zabehnutému klišé, je znepokojujúci a disponuje vycibreným jazykom. Najdôležitejším znakom je ale stieranie žánrových hraníc – to jest prelínanie subžánrov sci-fi, hororu a fantastiky, ktoré nútia autorov ku naozaj veľkej kreativite, aby čitateľa zaujali a presvedčili. Časté sú aj prvky urban fantasy či kyberpunku, s ktorým sa tento štýl najčastejšie zamieňa. Ja som si ešte všimla, že je sprevádzaný fascináciou telom-jeho mrzačením, alebo zásahom do neho. Takže v tomto ponímaní poviedka vzdialenosť od nuly v žiadnom prípade New weird. Je to síce divné, ale nie natoľko aby to bol tento konkrétny žáner
18.08.2014 14:15:15

Vzdialenosť od nuly
Poviedka krátka, hodnotenie krátke: nie je to New Weird, ani náhodu. Za 3 len preto, lebo to má úvod, jadro aj záver. Treba ešte cvičiť.
17.08.2014 22:42:19

Ervín
Aha, tak teraz som múdrejšia: netušila som, že je to fanfiction. Rozhodne si prečítam všetky Jolany. Ak by ste spolu s jurinkom dokázali vytvoriť aspoň novelu s dobrým gradovaním a správne načasovanými vtipmi, tak by to bolo super. Možno aj ako selfpublishing alebo len niekde na portáli na pokračovanie. Je to vydarené.
15.08.2014 14:55:34

Minirecenzie

Víla Lila ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Víla Lila ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Exit

Hra s názvom Paradise nie je iba neškodnou zábavkou, ako by sa mohlo zdať. Najmä, ak sa človek dostane do zlej spoločnosti.

19 komentárov

Gentleman only

Prekážajú vám reklamy? Nebojte sa, už nebudú... Prečo? To sa dozviete v tejto poviedke, v ktorej už od začiatku niečo "smrdí".

25 komentárov

Súboj

V krajine Took sa schyľuje k bratovražednému boju o trón. Ako to dopadne? Dozviete sa v tejto odľahčenej poviedke, prvej od tejto autorky na našom serveri.

8 komentárov