Diskusia 2/2: Kryptoanalytický žalm - Poviedky na počkanie IX

Filmová história scifi

Diskusia

mayo
vdaka vam za podporu, dufam ze zaciatok dalsieho kola stihnem aj s tym cajom a dekou :D
07.03.2014

William Cody
Tak teda OK, kamarat:-). Najprv to co sa mi nepacilo: posledna veta. Nemam problem s vulgarizmami v literature,ak su na mieste. Ale sem mi nezapasovala. Inak, skutocne parada, neviem ako ostatni, ja v tom vidim inu temu: Uhol pohladu. Ale inak parada. Od filozofickych zamysleni: konecne/ohranicene konanie, verzus vecny trest(predpokladam inspiraciu bibliou), cez hriesne myslienky, pretransfotmovane do
10.03.2014

William Cody
telekinezy, cez hnev vyssej moci, po plieskanie chvostov az po neuprosnost casu, vsetko super. Paradne pospajane, na malom priestore suvisle podanych dostatok myslienok. A navyse... strucne s priestorom na prejavenie sa inteligencie citatela.
10.03.2014

mayo
rozumiem. ten koniec je taky aky je aj preto, ze som nechcel aby niekto bral prilis vazne tento textik, a vlastne ani filozoficke otazky, ktore nastoluje... lebo, v konecnom dosledku, o tom ako sa veci maju na vyssej urovni, nevieme vobec nic :) ale som rad ze sa Ti to napriek tomu pacilo.
11.03.2014

draculin
Perfektne :) Ami sa mebudem rozpisovat, ale vazne vyborne !
13.03.2014

mayo
fiha, dakujem za pochvalu :)
14.03.2014

Peter Fialek
Jasné, stručné, výstižné a súhlasím, že aj s výzvou pre intelekt a všeobecný prehľad čitateľa. A dokonca mi ani nevadí to, čo vadilo Buffalo Billovi či Jurinkovi. Tá posledná veta s vulgarizmom mi tam celkom sedí, keďže pri takej fascinujúcej krátkej poviedke to posledná veta musí fakt zaklincovať nejak šokujúco - teda, prečo nie aj takto. Navyše vulgarizmus, ako príznačná črta štylisticky najnižšej vrstvy tu stojí v ostrej kontrapozícii k celkovej vysokointelektuálnej úrovni celej poviedky. Teda, bravo, Mayo, bravo! ;o)
27.04.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.