Diskusia 1/1: Fantastické žánre: Nultá kapitola alebo malý úvod na začiatok.

Podporte scifi.sk

Diskusia

Juraj Búry
Slipstream naozaj existuje a znamená to "stredný prúd". Nie je to žáner, ani hnutie. Je to miesto kde sa môžu nachádzať..ech, to je komplikované. Inak: máme mainstream (to čo baštia davy) a perifériu (underground, to čo baští E. Pocha). A medzi tým je slipstream. To je miesto kde odborníci na popkultúru radia napríklad stabilné fanúšikovské základne. Ozaj, s hororom ti možem pomoct, ties teraz na niecom takom pracujem.
PS: Dúfam, že si nevynechal Malíčkovu knihu Vademecum popkultúry...alebo v novom vydaní: "Popkultúra- návod na použitie" . To je základ!
14.09.2013
Puf
Na toto sa tesim!
15.09.2013
mayo
toto bude isto zaujimave citanie. aspon budeme lepsie vediet kam sa zaradit a do akej miery sme originalni :D inac moze to byt niekedy tazka praca to takto kategorizovat... aj ten horor moze byt sf, fantasy alebo na hranici zanrov, nie? a tak dalej, vela kombinacii... kazdopadne, som zvedavy.
16.09.2013
cyberstorm
No, ono sa to bude aj casto prekryvat (napr. len tie najznamejsie: z filmov Alien, Aliens, z knih Dune, Foundation). Takze sa s niekolkymi vecami sretnete vac krat. A na druhu stranu, je mozne, ze veci, ktore budem uvadzat sa nebudu zhodovat s predstavami autorov. Preto sa budem snazit o akesi odosobnenie a uvadzat len to, o som nasiel v jedmotlivych pramenoch...
16.09.2013
cyberstorm
A Juraj, ad slipstream: to mas tak, niekto ho respektuje (Sterling), niekto nie (Clute)...a fakt hadat sa kto z tychto titanov ma pravdu....to radsi neee a uvediem tam oba nazory :P Ja viem, je to vychcanost, ale tak by sa to malo podla mna robit, nepreferovat a uvadzat fakty...
16.09.2013
William Cody
Aj ja sa teším a očakávam. Možno postúpim (novými získanými vedomosťami) z obyčajného konzumenta (čitateľa SF) na najnižší stupeň odborníka :D.
17.09.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.