Diskusia 2/4: Zlodej mágie

Podporte scifi.sk

Diskusia

jurinko
Ty kono, prisaham, ze som si popisku k Javorkinej poviedke otvoril az po tom, ako som pridal moj predchodzi komentar! Jaka pecka :-D
24.09.2013
Kr4b
Eh... Možno je to z mojej strany len nezvyk čítať dobré poviedky, ale toto si zaslúži poklonu. To čo písala Kei som si síce všimol (časť určite), no viac som sa sústredil na to dobré - ako napríklad nájdenie chrámu, to bolo... No, nie že by som si to už detailne pamätal, ale pripadá mi to geniálne. Za 10, rozhodne. Štýl mi tiež sadol, jediné, čo ma občas vyrušilo, boli miestami krátke vety a zlé skloňovanie.
26.09.2013
Kei
hmhm, tá časť s nájdením chrámu bola pekná - ako celok, aj keď trochu očividná. Ale jednotlivé sekvencie ma miestami hnevali - napríklad to ako sa predieral krovím, tá bola obzvlášť nelogická. Tam sa Nebel musel predierať a nazad sa premenil na hmlu? Alebo to autor zle napísal, alebo je nebel totálny hlupák. A neberiem tvrdenie o tom, že nesmel použiť mágiu, lebo to zmrazovanie bolo čo? "vedel toľko mágie, že nevedel ktorú použiť." Tak čo potom robil ako "boh" mágie? Fakt som škrípala zubami. Má to nápad, má to peknú dejovú líniu, previazanie a všetko, ale takéto "drobnosti" ju potopili.
27.09.2013
Kr4b
Tam nechcel byť nápadný, nechcel používať mágiu. Zamrazoval len kríki tesne pred sebou. Síce si už nepamätám prečo, možno tam dôvod ani nebol, ale čert to ber, pekne napísané. A čo bolo na chráme očividné? Neviem čo to analyzuješ hneď za prvého čítania, Kei, ale keby som ta tak robil ja (či už vedome alebo nie) bol by som na seba asi pekne nasraný. Prílišná všímavosť chýb kazí pôžitok z čítania. Ja som si pri čítaní oddýchol, pre mňa účel splnený.
27.09.2013
Kr4b
Ale ak si to čítaš viackrát a zámerne hľadáš chyby, je to niečo iné. To by bolo obdivuhodné :D
27.09.2013
Kei
Kr4b: v prvých dvoch vetách si čiastočne zhrnul práve to, čo sa mi zdá nelogické. A prepáč, aj keby som to analyzovala "za prvého čítania" tak je to moja voľba. ALE. neanalyzujem, keby som to robila, tak by mi okienko na komentáre nestačilo, lebo by som spomenula aj iné drobnosti čo mi udreli do očí - podotýkam už pri prvom čítaní a popri tom že si dej aj predstavujem. Všetko čo chytím do ruky čítam takto. To ale neznamená že ma netešia a si neužívam tie vydarenejšie pasáže, dobré nápady alebo - v tomto prípade aj hru s dejovými líniami. Prílišná všímavosť? Tá vyzerá úplne inak. Mohli by ti porozprávať ľudia, ktorým robím betareadera. Tu nehľadám zámerne chyby, ale neuspokojí ma čítanie rýchlokvasnej práce, keď vidím, že nápad aj autor má na viac, len keby sa to dotiahlo.
27.09.2013
Kei
A ako čítam? Každú poviedku dá sa povedať jeden a polkrát. Čítam a predstavujem si dej - doslova vizualne. Ak sa zaseknem alebo stratím sa, či nechápem čosi tak sa pár riadkov vrátim aby som sa presvedčila či som niečo neprečítala zle, lebo stáva sa. Keď dočítam, zhrniem si pocity a dojmy, spravím si mienku. A ked komentujem, sporné pasáže pre istotu vyhľadám ešte raz, stručne a rýchlo, či náhodou nezmením názor. bodka. Takže komentár ktorý čítaš je prakticky môj prvý dojem a ten je predsa dôležitý. Že som náročná? Som a meniť to nebudem. ALe kr4b, stačí mi napísať že si neželáš aby som tvoje poviedky komentovala a nemám problém si ušetriť pár úderov do klávesnice.
27.09.2013
Kr4b
Samozrejme že si želám, aby si si prečítala moje poviedky a povedal som, že robiť to takto - pre autorov a s úmyslom pomôcť - je obdivuhodné. Tiež nevravím, že sa máš meniť alebo mierniť, proste len poukazujem na fakty. Niekomu to príde zbytočné, ale ja tiež len píšem svoj dojem - či už z poviedky, alebo z komentov. Neber to zle, ak som povedal niečo nevhodné, ospravedlňujem sa, a ak je to len zlým výkladom slov, nie je to moja chyba. Soráč. (Nemám poňatia, komu robíš betareadera, stále neviem, čo sa ti na chráme zdalom očividné, aj keď to je moja vec a teba technicky trápiť nemusí a... :) Fakt si náročná).
27.09.2013
Kr4b
Hej, teraz to vidím... Mám tam "Neviem čo to... atď..." Malo tam byť "Neviem ČI to analyzuješ..." moja chyba... Nech mi autor odpustí ony duchaplné komenty :D
27.09.2013
Kei
ah, ok ČO-ČI. Fakt to dosť zmení význam. Ja som sa trochu rozčertila, lebo keď niečo naozaj neznášam, je ak mi niekto vraví ako mám čítať a tak mi vyznel tvoj komentár. Sory, reagovala som trochu rozčertene :) Inak - keď čítam, rovnako dobre vnímam aj pozitívne časti, takže mi to vôbec nevadí, že si toho všimnem viac. Ehm, nie je to úplne pravda - keď vidím dobrý nápad a nevyužitý, tak som nasratá že niečo také nenapadlo mne :DD K tomu chrámu - teda ako ho našiel - očividné asi nie je veľmi vhodný pojem - proste všetko bolo tak okato "poruke" ako v zlých akčných filmoch. Alebo v rozprávkach, kde cestou nachádzaš samé užitočné predmety práve keď ich potrebuješ. A ešte keď sa k jednému z prvkov - neviem ako inak to nazvať, prekopáva takým - ehm, jednoduchým spôsobom... [pokr]
27.09.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.