Diskusia 1/1: Vesmírni tuláci - VII. Zbieranie síl

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

jurinko
Vyborne! Paci sa mi, ako sa to ukludnilo, ako je to omnoho prehladnejsie, ako tam nie su stale nove postavy, ale naopak, skor ubudaju (hoci "General Patton" poskytuje moznosti na asi tisic novych postav, dufam, ze sa tvoji nasledovnici nenechaju uniest :-) ). Ten pribeh hutnie, spaja sa, zacina sa crtat nejake finale. Velmi dobra praca. Vsimol som si nejake chyby v uvodzovkach, jednu ci dve hrubice a nejake stylisticke drobnosti, ale to sa da vsimnut aj vo vydanych dielach, na ktorych pracovala cela skupina ludi, takze to nic nie je. Ak to takto pojde dalej, bude mi v januari luto, ze to skoncilo :-)
02.08.2013
Culter
Hodnotím veľmi vysoko. Veľmi dobre sa to čítalo, tento štýl písania mi mimoriadne vyhovoval. Z vecí, ktoré sa mi páčili vypichujem: ...ako mu medzi dve plochy ihlanu mohla vmietnuť... Abstinenčné príznaky z telepatie...
Otázka: nerozumiem slovu Gspace, loď bola triedy dragon space, tak som myslel, že skratka bude Dspace... Nevnímala krásu svojich pohybov. Ako sa dá vnímať krása vlastných pohybov? Mám podobný pocit ako Jurinko, že príbeh sa už nerozlieza kde kade, ale nekompromisne NIEKAM smeruje. Príchod Kowalského, ´terminátorovský´príchod Silka, Ambasádorka, únik Iluma dávajú dobré možnosti ďalšiemu prejaviť fantáziu. :)
03.08.2013
Lenona
Ďakujem. Som rada, že som to zvládla, lebo do júla mi vpadla dovolenka.
Gspace som myslela ako skratku pre Googlespace, ale nechcela som to tam polopatisticky vysvetľovať, to by sa nehodilo - skôr takto. Veľa vecí v románoch funguje inak ako v poviedkach /napríklad postupné vysvetľovanie technológií či ich opis a pod./ o toto je tento projekt ukrátený, ale na druhej strane má iné čaro. Krásu vlastného pohybu vníma niekto, kto bežne necíti pohyby svojho tela a je to pre neho príjemná zmena. Ale možno by bolo lepšie napísať radosť z pohybu - tú cítim pri behu, pri tanci či pri lyžovaní.
03.08.2013
Culter
Veď ja som zabudol, že Ambasádorka bežne v tele nefunguje. Ospravedlňujem sa, pretože v tomto kontexte je tá veta podľa mňa v poriadku. :)
04.08.2013
William Cody
Aj mne sa to dobre citalo. Mam dojem, ze sa to utriaslo a nikto z poslednych autorov nie je privelky individualista v spolocnom projekte. Takato spolupraca a sposob nadvazovania na dej by z 12 kapitol urobila lepsi celok.
05.08.2013
mayo
tiez sa pridavam k chvale. dobra praca. miestami dokonca vtipne a zabavne.
06.08.2013
Juraj Búry
peknepekne pekne. len som netušil že Kowalsky je vojak :D :D ale to sú detaili :) ja som spokojný
09.08.2013
kAnYs
Tiez nemam co dodat. Nadherne napisane. Velmi sa mi paci smer akym sa toto nase spoludielo ubera.
11.08.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.