Diskusia 1/1: Zárodky hviezd 2010: Anton Stiffel - Traja muži, UI a loď

Filmová história scifi

Diskusia

Šaňo aka Babcom
Nech sa páči...
25.02.2011
Arcey
Ako vidím, workshop sa zavrhol :))
25.02.2011
draculin
Hmmm...workshop k uz napisanym poviedkam?
25.02.2011
Arcey
Tuším sme hovorili o tých, čo neboli vybrané, ale že by sa ukázali aj zlé pasáže na poviedkach, ktoré boli publikované. Ale asi je to hlúposť...
25.02.2011
Šaňo aka Babcom
Workshop môžeme navrhnúť tým, ktorí neprešli, ale to ešte musíme interne prekecať, ako na to... K zborníkovým poviedkam workshop nie je potrebný. A teraz prosím píšte k téme... :)
25.02.2011
kAnYs
Docital som prave "Traja muzi, UI a lod." Celkom dobre, neotrepane, a obcas aj skvelo napisane (opis dekompresie ku koncu z pohladu Vlada). Story sa mi celkom pacila, trochu mi ale vadil technobabble, mozno by sa dal napisat menej startrekovito... No a... Gamaziarenie niesu ani radionuklidy ani vysokoenergeticke ionty. Je to elektromagneticke ziarenie. Ale to je iba nepodstatny detail. A... autor by sa mohol rozhodnut, kde vlastne je ta beztiaz a kde nie. Cely cas ako boli v pretlakovej komore som si predstavoval ako sa vznasaju a zrazu vykrocili do chodby? Rusive. Umela gravitacia tankera mohla byt priamo spomenuta, alebo naznacena. Toto skripalo aj neskor. Narazil, pozviechal sa, co evokuje, ze bol na zemi a potom si daval dole skafander v beztiazi. Trochu rusive detailiky inak celkom dobreho diela. Naznaky konfliktov a frakcii sa mi velmi pacili, pekne podpichovali fantaziu. Moze byt.
25.02.2011
kAnYs
Arcey. Blbost to urcite nieje. Editor ne-editor, vzdy sa do kritiky prenesie osobna preferencia, cize nemozes ocakavat, ze v publikovanych poviedkach nebudu veci ktore ti prekazaju.
25.02.2011
draculin
Prava a poctiva hard scifi ako ma byt - vratane atributov a postav, ktore sice patria do bezneho arzenalu, ale napisane boli tak, ze sa citatel citi "doma". Jedine co mi nesadlo bola romanticka (?) druha linia v pozadi. No v kazdom pade, tiez vyborna vec a jasne ukaze, ze u nas vieme pisat spravne scifarny :)
26.02.2011
shakal (Anonym)
Z doteraz precitanych poviedok zbornika sa mi tato pacila zatial asi najviac. Na slovenske pomery dobre vymyslene hard SF prostredie a kulisy. Charaktery postav na moj vkus trochu ploche, skoro akoby nedokreslene, no to mi zase az tak nevadilo, lebo ako celok to posobilo takmer vyvazene. Pribeh originalny a zaujimavy. Neviem, ci to bol autorov zamer alebo nie, ale miestami sa mi zdalo, akoby tato poviedka volne nadvazovala na jeho predch. poviedku "Tak blizko hviezd.." z webu fantazie spred roka, ktora bola tiez slusna. Zaver naznacuje pripadne pokracovanie, co by som uvital :)
01.03.2011

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.