Diskusia 1/1: Frank Herbert: Heisenbergove oči - recenzia

Filmová história scifi

Diskusia

andrej android praznovsky
Super recenzia, ked sa dostanem do kniznice, urcite ju pohladam!
05.08.2010

Aldeberan
vytýkať novele to, že sa postavy nevyvíjajú je ako vytýkať komiksu, že je kreslený. Ide predsa predsa o základný rys žánru :) uvidím, možno si ju prečítam, znie to zaujímavo... možno ak budem mať čas a filozofickú náladu. btw. chyba - 5. riadok odspodu - namiesto "chýbajúci" je "chábajúci".
07.08.2010

cyberstorm
nj, Herbert...nic viac netreba dodat...
09.08.2010

Aldeberan
minulí týžden som v Panta Rhei prečíta lrpvých 60 strán knihy. Fakt super, takto ma už nejaký čas (tri roky od čias, kedy som čítal hyperion) žiadne scifi nezaujalo.
06.09.2010

Šaňo aka Babcom
:) tieto slova zneju ako med... som velmi rad, ze ta to nadchlo. :) prave luskam Green Brain, ale asi to preluskam az na buduci tyzden a bude dalsia recenzia.
06.09.2010

Aldeberan
tááák, včera som v Pantha Rei dočítal poslednú kapitolu! Nadšenie ma vôbec neopustilo a uvedomil som si jednu vec - je to najosobnejší romám, aký som od Herberta ekdy čítal. Konečne sa zaoberá aj niečím viac, ako len osudom evolúcie ľudskej rasy (Duna, Hellstromov úl...). Samozrejme, aj tu to je hlavná myšlienka, ale niekde v pozadí vidieť Herbertove úvahy na tým, ako žiť plnohodnotný život. Najprv to vzerá, že odsudzuje nudu a nemennosť (Optimani) a vyzdvihuje zmenu (kyborgovia), no v závere to všetko neguje a stáva vyzdvihuje neurčitosť - plánovaná silená zmena aj strnulá nemennosť sú rovnako zlé, v živote môže byť človek štastný len vtedy, kedy dovolí osudu aby ho prekvapil, zažije ťažké aj dobré chvíle. Len vtedy prežije naozaj plnohodnotný život hodný ľudskej bytosti.
13.10.2010

Aldeberan
A okrajovo sa zaoberá aj potrebou byť potrebný - v prípade rodičovstva, v prípade "dobrého doktora", je to vlastne jeden so spôsobou ako žiť svoj život v súlade s osudom - svoj život si síce aktívne vytváraš, ale výzvy prichádzajú zvonku, človeksám neurčuje, kto ho bude potrebovať, ale práve naopak. Táto kniha je v podstate anti-Duna vo svojom posolstve. Cool :)
13.10.2010

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami