Šaňo aka Babcom

Info

Prezývka axolos
Web: http://www.scifi.sk
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 13.12.2014
E-mail: alexander.schneider@scifi.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 447
Články: 68
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

Šaňo aka Babcom ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Šaňo aka Babcom ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Šaňo aka Babcom ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

No! No! No!
Škoda tých pár už spomenutých čiarok a jedného skloňovania, inak veľmi pekný text, ktorý plynie zázračne krásne. Veľmi sa mi to páčilo! A nápad je tiež fajn. Osobne som predpokladal, že v ten moment, keď sa tam zjavil, tak to nebol Mikuláš, ale sám Lucifer. :D To by tiež dobre fungovalo. :D Ten koniec na m§a podobne ako na Cultera pôsobil rozpačito. Eventuálne by som dokonca požadoval aspoň nejakú vetu na koniec, ktorá by tu mašličku na poviedke uviazala. Niečo v štýle "Zvrtol sa na podpätku, vykráčal von, dvere sa za ním magicky zavreli samé. Vytreštenému zraku oboch lumpov sekundovali tóny vzďaľujúcich sa rolničiek." Alebo tak nejak, aby to nekončilo priamo v akcii.
07.12.2014 21:32:32

Taká normálna rodinka
Vidím to podobne. Gramatika je nutnosť. A čiarky prosím tiež. Na tom treba jednoducho popracovať, prečítať si povedzme niektoré state z Pravidiel slovenského pravopisu a jednoducho to pocvičiť, napr. aj opravou tohto textu. (Minimálne skús využiť na gramatické chyby v písaní opravu pravopisu v danom programe, kde to píšeš. Dnes ju majú aj internetové prehliadače.) Okrem toho nemusíš citoslovce písať v hranatých zátvorkách. Je to súčasť textu, kľudne bez nich. Nápad zombieho Santu pekný, oceňujem.
07.12.2014 21:20:42

Muž v červenom plášti
Súhlasím s ostatnými. Potrebovalo by to doladiť. Hlavným problémom je absencia fantastického motívu. Inak, ten kabátec - ozaj sa od tohto rozdielu v obliekaní traduje následne výskyt červenej ako záchranárskej farby a oblečenia pre záchranárov?
07.12.2014 21:13:26

Biela brána
Retardačný znamená spomaľujúci. :) V tom význame slova som to aj myslel. Kuk do slovníka. ;)
07.12.2014 21:06:28

Biela brána
Ten rozsah je na hodinu ozaj veľmi pôsobivý! Prvá polovica bola pre mňa asi až príliš monologická a opisná. Osobne by som asi vyškrtal niekoľko vecí, ktoré práve nesúvisia s obsahom a nápadom a majú skôr retardačný vplyv, aby to lepšie plynulo (napr. ten popis vzťahu k snehu v meste). Chýbajúce čiarky mi trochu robili problém tým, že neurčenú štruktúru danej vety si musím dopracovať. Nápad sa mi veľmi páči. Nechápem ale ten záver so stopajami - ak odišla sama, kde bol brat? Jeho telo nevidela, keď ho hľadala v byte, ak ho naozaj opustila len duša? Pripadá mi to nelogické. Inak som v momentoch mal pocit akoby som čítal Snehovú kráľovnú, malo to fajn atmosféru.
07.12.2014 20:30:55

Poviedky

Lekcia

O tom, čo všetci žijeme a nik nechce povedať nahlas, lebo by nás mohli počuť malé deťúrence.

5 komentárov

Hlad

Krátka post-apokalyptická hororová poviedka na počkanie na tému Matka (a aj trochu s hĺbením jamy to má niečo dočinenia).

7 komentárov

Rekviem za zázrak

Cudzinci prišli z hviezd a napriek všetkým predpokladom vyzerali podobne ako my. Zatúžili po Zemi, útulnej, pohostinnej planéte, a vzali si ju právom silnejšieho. Vzali ju nám, jej dedičom. Nemali s...

4 komentárov