Vychádza hororová antológia Krvavé Považie. Pozývame vás na krst!

Krvavé Považie otvára bránu do hororového sveta okolo rieky Váh.
Lukáš Polák
Podporte scifi.sk
Domáci horor sa ešte tento rok obohatí o novú antológiu s názvom Krvavé Považie. Hlavnou myšlienkou diela je pospájať autorov, ktorí buď pochádzajú z Považia, alebo tam pobudli časť svojho života, a zároveň vytvoriť hororové príbehy, ktoré sa na Považí priamo odohrávajú.
Krvavé Považie. Prvé vydanie (Hydra, 2023)
Krvavé Považie. Prvé vydanie (Hydra, 2023) Disclaimer
Kniha vychádza budúci týždeň pod hlavičkou vydavateľstva Hydra, zostavil ju Radoslav Kozák a o obálku sa postarala Bea Tomash.
Krvavé Považie obsahuje štrnásť poviedok od známych autorov fantastiky. Príbehom prispeli Radoslav Kozák, Anton Stiffel, Ivan Kučera, Katarína Soyka, Lenona Štiblaríková, Marek Vaňous, Lukáš Polák, Patrik Slanina, Ľuboslav Priesečan, Zuzana „LaKiRi“ Droppová, Milan Tichý, Naďa Vojteková, Lucia Piknová Droppová a Roman Kulich.
Odhaľ temné príbehy pretkané vodami Váhu:
Od tajomného hradu Strečno až po starodávne trnavské opevnenie prerýva krajinu rieka Váh. Tam sa rozprestiera územie od dávnych čias opradené strašidelnými legendami. Obávané rímske légie na čele s Marcom Auréliom zvládli stráviť na Považí len jedinú zimu. Kedysi ho obývali Kelti, je teda posiate zvyškami kultúry druidov a ich magických rituálov, vďaka ktorým možno ešte stále pôsobia v povodí Váhu prastaré nadprirodzené sily. Rozsiahlej časti Považia kedysi vládol krutý Matúš Čák Trenčiansky. Zrodil sa tam strašidelný prípad krvavej grófky Alžbety Bátoryovej. A tiež týchto štrnásť hororových príbehov. Vyrozprávajú vám ich autori, ktorí Považie dokonale poznajú, pretože sa tam narodili, alebo si túto oblasť zvolili pre svoj život. Priblížia vám temné zákutia miest, nehostinnosť lesov aj nemilosrdnosť rieky Váh.
Prijmite pozvanie a zavítajte na Považie spolu s nami. Hneď pri Strečne vás privíta mýtická bytosť z Váhu, v Žiline narazíte na židovskú kliatbu a zahráte si únikovú hru. Ak sa vám ju podarí prežiť, pri Považskej Bystrici budete môcť obdivovať vlčie maky, na Veľkom Maníne zahliadnete nezvyčajný kŕdeľ, pri Púchove narazíte na opustenú farmu a v Trenčíne si dohodnete rande s plachým dievčaťom. Ak sa vám nezapáči, nezúfajte. V Novom Meste nad Váhom vás už túžobne očakáva vlastníčka starodávneho domu, ktorá ukrýva desivé tajomstvo, a v Trnave zas papierový kamarát, ku ktorému vás dovedie miznúci a opäť sa objavujúci kanál. Dajte si dobrý pozor na to, čo do neho vhodíte.
Vitajte na Krvavom Považí!
Krvavé Považie - Obal
Krvavé Považie - Obal Disclaimer
Zároveň vás chceme pozvať na krst knihy, ktorý sa uskutoční 15. decembra 2023 vo Funtasticu o 17:00, kde bude možné získať prvé výtlačky rovno aj s podpisom prítomných autorov.

Lukáš Polák

Lukáš Polák
Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB