Ukážka: Michaela Merglová - Prázdnota

Ak máte radi tvorbu Michaely Merglovej, tak vás možno zaujme chystaný cyberpunkový román Prázdnota, z ktorého ukážku si môžete prečítať práve u nás na stránke :)
cyberstorm
Filmová história scifi
Prázdnota. Prvé vydanie (Epocha, 2023).
Prázdnota. Prvé vydanie (Epocha, 2023). / Zdroj Disclaimer
Každý v Metropole Európa má v sebe prázdnotu, ktorú sa snaží zaplniť. Niekto bojom s bezprávím ako bývalý policajt Richter, niekto hraním hier ako streamerka Cilka. A niekto službou iným. Rebeka vždy chcela pomáhať ľuďom a jej vrodená schopnosť vidieť cudzích démonov a čítať v myšlienkach ju na to predurčila. Lenže hľadanie Aziatky s modrým pruhom vo vlasoch prebudí veci, čo zatrasú celým mestom. V neónovej Metropole potečie krv. Veľa krvi…Michaela Merglová
_
Michaela Merglová (1990) je talentovaná autorka fantasy a plzeňská rodáčka, ktorá bola už trikrát pasovaná na Lady rádu fantasy v súťaži O nejlepší fantasy a v poslednom ročníku sa stala víťaznou nositeľkou meča. Okrem zborníkov z literárnych súťaží, ako napr. Žoldnéři fantazie (2017, 2018 a 2019) alebo Cena Karla Čapka (Mlok 2017 a Kočas 2016 a 2019), sa jej poviedky objavili v antológiách Mladé čarodejnice (2017), Koleje smrti (2018), Ve stínu magie (2019), Krásky a vetřelci (2021), Lockdown (2021), či Zákon genu (2022).
Aj keď už vyskúšala rôzne žánre, najradšej sa vracia ku klasickej fantasy meča a mágie. Knižne debutovala v roku 2019 úspešnou hrdinskou fantasy Píseň ocele a hneď o rok neskôr zaviedla čitateľov do drsného špinavého prístavu v románe Prokletá věž (2020). Jej debut sa nakoniec dočkal pokračovania s názvom Píseň severu (2021) a o rok neskôr zavŕšenia v podobe Písně války (2022).
Okrem písania spolupracuje ako recenzentka s časopisom Pevnost, žije v Prahe a pracuje v reklame. A keď ju všetko štve, stavia sa na joge na hlavu.

Michaela Merglová – Prázdnota
Vydavateľstvo: Epocha
Rok vydania: 2023
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 392
Väzba: mäkká / brožovaná
ISBN: 978-80-278-0114-5
Odkazy:
Vydavateľstvo Epocha.
Vydavateľstvo Epocha. / Zdroj Disclaimer

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2023)

Prázdnota

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2023)

Prázdnota