Ukážka: Jennifer Saint - Ariadna

Páčila sa vám Kirké a Mýty a Hrdinov od Frya ste priam zhltli? Potom tu máme niečo pre vás. Vydavateľstvo Tatran opäť siahlo po ďalšej modernej verzii antických mýtov. Tentoraz sa vyberieme na Krétu a dozvieme sa viac o príbehu Ariadny. Veď viete, tej s klbkom...
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Ariadna. Obálka prvého slovenského vydania (Tatran, 2022).
Ariadna. Obálka prvého slovenského vydania (Tatran, 2022). Disclaimer
Ariadna, dcéra krétskeho kráľa Minoa a sestra obávaného netvora Minotaura, je iná ako jej súrodenci. Vyrastala odkojená ságami o gréckych hrdinoch a vie, že ľudia sú hračkami v rukách nevyspytateľných božstiev. Sama sa však rozhodne neprenechať svoj osud ľubovôli bohov a vziať ho do vlastných rúk. Každý rok zdesene sleduje, ako podmanené Atény posielajú na Krétu štrnásť mladých ľudí, ktorí majú padnúť za obeť Minotaurovej nenásytnosti. Jedného dňa sa však zaľúbi do aténskeho princa Tesea, jedného z odsúdencov na smrť. Teseus prišiel na Krétu dobrovoľne, rozhodnutý netvora zabiť, ale sám to nezvládne.
Len vďaka Ariadninej červenej niti, ktorá ho vyvedie z labyrintu, sa mu podarí svoj zámer uskutočniť. Vzápätí spolu odplávajú z Kréty a Ariadna dúfa, že prežije život po boku milovaného muža. Bohovia s ňou však majú iné plány. Jennifer Saintová oživila starý mýtus z perspektívy ženskej rozprávačky a vdýchla mu fascinujúceho moderného ducha.

Jennifer Saint
_
Jennifer Saint vyrastala pri čítaní gréckej mytológie a vždy ju priťahovali nevypovedané príbehy skryté v mýtoch.
Po trinástich rokoch ako stredoškolská učiteľka angličtiny napísala román Ariadne, v ktorom prerozprávala legendu o Theseovi a Minotaurovi z pohľadu Ariadny – ženy, bez ktorej by mýtus nevznikol. Kniha bola nominovaná na Waterstones Book of the Year 2021 a stala sa finalistom v kategórii Goodreads Choice Awards Fantasy v roku 2021. Jej druhý román, Elektra, vychádza v roku 2022 a je ďalším prerozprávaním gréckej mytológie z pohľadu žien starovekých legiend.
Jennifer Saint je v súčasnosti autorkou na plný úväzok, žije v anglickom Yorkshire s manželom a dvoma deťmi. (Tatran)


Jennifer Saint - Ariadna
Pôvodný názov: Ariadne (2021)
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Počet strán: 296
Väzba: pevná s papierovým obalom
Preklad: Jana Pernišová
ISBN: 978-80-222-1284-7
Odkazy:
Vydavateľstvo Tatran.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Ariadna

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Ariadna