Ukážka: Aleš Pitzmos - Synchronicita

Aleš Pitzmos je známy svojimi dobrodružnými románmi a space operami. Dnes ale prinášame ukážku z jeho mysterióznej knihy z obdobia Protektorátu.
cyberstorm
Filmová história scifi
Synchronicita. Prvé české vydanie (Carcosa, 2022).
Synchronicita. Prvé české vydanie (Carcosa, 2022). Disclaimer
Protektorát.
Národ, márne túžiaci po slobode, je drvený nacistickými kliešťami.
V tejto pochmúrnej dobe prichádza učiteľ František Niederle do Lipnice nad Sázavou vyučovať na miestnej meštianke. V malebnej obci v hĺbke Vysočiny túži nájsť pokoj; dočká sa však pravého opaku.
V skalách za Bielou vežou, predsunutou časťou opevnenia tunajšieho hradu, jedného marcového popoludnia roku 1943 urobí so svojimi žiakmi hrozný nález. Nasleduje sled bizarných udalostí, ktoré Františka (nepochopiteľne trýzneného podivnými snami a víziami) zavedú do miestnych temných lesov a kameňolomov, kde ho čaká nielen stretnutie s nacistickou vojnovou mašinériou a jej Wunderwaffen, ale aj desivé odhalenie. Prekračujúce priestor i čas a dokonca aj hranice samotnej reality.
Navyše vôbec nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá...

Aleš Pitzmos
_
Aleš Pitzmos sa narodil v roku 1986, býva v Čáslavi a pracuje v štátnej správe. Literárnej tvorbe sa venuje prakticky už od detstva, vážnejšie od roku 2005, kedy začal písať svoju dobrodružnú prvotinu Démoni pralesa, ktorá mu roku 2008 vyšla pri vydavateľstve Alpress pod pseudonymom Alec Palmer. Je autorom niekoľkých ďalších dobrodružných thrillerov, dvoch historických románov zo stredovekého Anglicka (publikovaných pod pseudonymom Aleš Pospíchal) a pentalógie space oper z cyklu Vesmírna asociace. Aktuálne pracuje na rukopise thrilleru Smrtící červ, ktorého hlavným hrdinom je tajomný a vražedný mongolský kryptid Olgoj Chorchoj. Autor zaznamenal so svojím dielom aj množstvo úspechov - v roku 2010 zvíťazil s poviedkou Singularita v literárnej súťaži Cena Karla Čapka a jeho román Záře supernovy bol nominovaný na cenu Akadémie science fiction, fantasy a hororu za rok 2016 a na cenu Aeronautilus. Ak práve nepíše, tak cestuje, fotografuje a vychováva svoju sučku malého čierneho bradáča Briannu.
Viac o autorovi a jeho tvorbe na: www.alespitzmos.cz, www.facebook.com/AlesPitzmos, alebo na www.instagram.com/apitzmos/


Aleš Pitzmos - Synchronicita
Vydavateľstvo: Carcosa
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 264
Väzba: mäkká väzba / brožovaná
Obálka: Jiří Arbe Miňovský
ISBN: 978-80-88243-67-0
Odkazy:

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB