Svorka pri Vrchu kráľov

Príbeh od mladej autorky a s mladou hrdinkou je doslova na mieru ušitý pre mladých čitateľov obľubujúcich tzv. young adult fantasy. Chcete sa zasnívať, prežiť skutočné dobrodružstvo a nájsť pravú lásku? Vydajte sa spolu s alfbriskou Ellou na nebezpečnú výpravu za stratenými kronikami, ktoré môžu zmeniť osud celého sveta.
Goran
Podporte scifi.sk
Knižka, ku ktorej mám takmer osobný vzťah, lebo som ju pomáhal realizovať...
Svorka pri Vrchu kráľov - Obálka - Svorka pri Vrchu kráľov. Obálka prvého vydania (Mayor, s. r. o, 2022)
Svorka pri Vrchu kráľov - Obálka - Svorka pri Vrchu kráľov. Obálka prvého vydania (Mayor, s. r. o, 2022) Disclaimer
Do knižnice, kde pracujem, a kde sa snažím i literárne viesť začínajúcich autorov, prišlo jedno mladučké, sotva štrnásťročné dievča...
Jej texty boli skvelé, písala veľmi, veľmi dobre, a to nemyslím tak prezieravo, ako sa niekedy zvykne vravievať: píše celkom dobre vzhľadom na svoj vek. Vôbec nie. Hovoril som si: toto je už hotová autorka, hoci (samozrejme), diamant treba ešte obrúsiť. Lenže kopec "zázračných" detí neprerazí, talent jednoducho nestačí, nadanie nie je všetko, cieľavedomosť, práca na sebe, usilovnosť, to sú vlastnosti minimálne rovnako dôležité, ba dôležitejšie. Aj tento predpoklad však naša mladá spisovateľka spĺňa – vyrazilo mi skoro dych, keď sa mi trochu ostýchavo priznala, že tých diel, prepytujem románov(!) má napísaných hneď niekoľko a na ďalších pracuje!!! Nuž áno, tak vyzerá voľný čas človeka, ktorý miluje príbehy a vymýšľa si i vlastné a túži sa o ne podeliť s druhými: čítanie a písanie. Bez kompromisov.
Dobre teda, vyberieme ten, ktorý považuješ za svoj dosiaľ najvyspelejší a ešte sa naň poriadne pozrieš a vylepšíš ho, veď v tomto veku človek dospieva a vyvíja sa míľovými krokmi, povedal som. Potom ho ukážeme verejnosti.
A tak sa i stalo. Dovoľte, aby som vám predstavil Svorku pri Vrchu kráľov.
Svorka pri Vrchu kráľov - Scéna - Svorka pri Vrchu kráľov
Svorka pri Vrchu kráľov - Scéna - Svorka pri Vrchu kráľov Disclaimer
Je jasné, že celý proces nebol vôbec jednoduchý a zabral veľa času. Robil som betareadera, prvého korektora, oslovil som vydavateľstvo, ktoré rukopis zaujal, zohnal grafika i opäť zapriahol moju "dvornú" ilustrátorku, s ktorou som pracoval už na niekoľkých projektoch, a ktorá odviedla (ako vždy) úžasnú prácičku. Potom bolo treba ešte povolať do boja profesionálnu korektorku... Ale napokon sa zrodila emblematická moderná fantasy pre mladých, a čo viac – jej autorka je zároveň ohromná milovníčka tohto subžánru, takže cieľovej čitateľskej skupine sa dostane do rúk naozaj milé dielko, poctivý predstaviteľ toho, čo majú tak radi. V pozadí všetkého je krásna, čistá dievčenská duša túžiaca po dobrodružstve a zázrakoch, aké dokáže vykúzliť len imaginácia...
anotácia:
Ella je obyčajné štrnásťročné dievča, čo navštevuje školu, ktorá ju nebaví a jej jediným domovom je internát. "Obyčajné dievča", čo nepozná svojich rodičov a nemá žiadne spomienky na detstvo... Toto NEOBYČAJNÉ dievča je unesené pri školskej exkurzii tajuplnými ľuďmi vo vlčích maskách. Zrazu sa ocitá v realite plnej kúziel a magických bytostí. Skladá čriepky svojej minulosti, pátra po legendárnych kronikách, ktoré v sebe ukrývajú ohromné poznanie a bojuje o budúcnosť nielen svoju, ale aj celého sveta.
ukážka z knihy:
S pocitom, že sa chystám na vlastnú popravu, som venovala otcovi posledný pohľad a potisla postriebrenú bránu, teraz sa z nej všetok náter odlupoval a padal na zem.
Len čo som vkročila do svojej novej časti, brána sa za mnou s tichým cvaknutím zabuchla a odtrhla ma od vonkajšieho sveta. Pomalým, smútočným krokom som od zaniknutej záhrady prešla až k ruinám. Až tam som si uvedomila, že jedna vec zo zámku predsa len ostala zachovaná. Hlboká tmavá studňa bez kvapky vody.
Mimovoľne som prešla prstami po bledých, perleťových kameňoch, ktoré studňu tvorili. Okamžite sa rozžiarili. V srdci mi vyklíčila nová nádej.
Prešla som k ďalším rozvalinám a dotkla sa ich. Takto to pokračovalo aj naďalej, postupne už žiarili všetky ruiny vôkol mňa.
Náhle začali rásť. Ako rastliny, dlhé roky vyčkávajúce na dažďové kvapky. Ja som bola tým dažďom.
Pridala sa aj záhrada, pred mojím užasnutým pohľadom ožívali stromy, okrasné kríky i záhony kvetov. Do vzduchu sa šírili omamné vône.
Potom prišli zvieratá a ja som načisto onemela. Pribehli či prileteli doslova zo všetkých strán – divoké, nespútané. Pri zámku a v záhrade museli nájsť svoje útočisko. Čakali, kým sa opäť obnoví. S vytreštenými očami som sledovala vtáctvo rôznych druhov – od majestátnych orlov po hravé vrabce – mačkovité šelmy, na čele s bielym tigrom, vlky, jelene, líšky, medvede, zajace…
Za nimi plachtili draky, každý iný.
Ema Novotná - autorka
Ema Novotná - autorka Disclaimer
O autorke:
Ema Novotná sa narodila v roku 2005.
Momentálne študuje na všeobecnom gymnáziu. Keď sa práve neučí do školy, vždy si nájde čas na čítanie a písanie. Svoj voľný čas však trávi aj športom alebo s rodinou a priateľmi.
Literatúra ju nesmierne lákala už odmalička. Ako jedenásťročná začala písať o svojich zázračných svetoch. Svorka pri Vrchu kráľov, nie je jej prvý román a určite nebude ani posledným. Ak niekto prepadne nádhernému čaru fantázie, nedokáže prestať snívať. Ak niekto v sebe objaví rozprávačský dar a spisovateľský talent, zatúži podeliť sa o tie sny, prostredníctvom slov, s druhými. Autorka pre knižný debut vybrala svoj najobľúbenejší príbeh, starostlivo ho prepracovala a pozýva čitateľa, aby ju nasledoval na fascinujúcu cestu do kúzelnej ríše.
(knihu si môžete zakúpiť vo všetkých známejších internetových kníhkupectvách)

Ema Novotná – Svorka pri Vrchu kráľov
Vydavateľstvo: Mayor, s. r. o
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Počet strán: 268
Väzba: mäkká
Obálka: Ana Paul
Jazyková úprava, korektúry: Katarína Málková
ISBN: 978-80-99994-05-9

Goran

Goran
Som priateľ zvierat, nie som pyšný na to, že som človek, ako mnohí iní ľudia. Chcel by som byť vtáčikom, ale zaľubujem sa do mačiek. Vo fantastike hľadám mýtopoetiku, odraz dokonalej krásy, ktorá nie je z tohto sveta, pocit zázračna a večnú túžbu po dobrodružstve.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB