Ukážka: Petr Brožovský - Tanec papírových draků

Prinášame ukážku z akčnej fantasy nového českého autora Petra Brožovského.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Tanec papírových draků. Prvé české vydanie (Epocha, 2022).
Tanec papírových draků. Prvé české vydanie (Epocha, 2022). / Zdroj Disclaimer
Nie sme normálni. Nikto normálne by sa nikdy nenechal nájsť k polícii, ale my sme extrém. Práca, čo robíme, je špinavšia ako dvojhviezdičková štetka a za vrchol sociálneho vyžitia považujeme pozdravenie sa s niekým, kto si v posledných dvoch hodinách nečistil spod nechtov krv. Sme PSZÚ - Policajný Sledovací a Zásahový Útvar (alebo tiež Parta Slizkých Skurvených Úchylov - čo je vzhľadom k tomu, že medzi nami sú sériový vrah, pedofil, podpaľač, sadistka, nerd a ďalšie hračky prírody, tak nejako presnejšie). Vrana k vrane sadá – a my sme kŕdeľ bielych vrán. Nemali nás hľadať, nemali nás nájsť, ale hlavne si nemali myslieť, že im toto môže prejsť! Je jedno, že ide o sektu prevteľujúcich sa telekinetikov, my totiž prichádzame s tou najväčšou oftalmo-stomatologickou lekciou všetkých čias - oko za oko, zub za zub.Petr Brožovský
_
Petr Brožovský (1992) je český autor akčnej fantasy. Plzeňák v istých kruhoch známy pod prezývkami Pedro alebo Švéd. Víri vody advokácie ako obhajcu v trestných veciach a je majstrom Českej republiky v slam poetry. Zberateľ kníh, organizátor larpov, nadšený strelec, nevypočutý hudobník a obávaný aj milovaný dungeonmaster. (epocha.cz)

Petr Brožovský - Tanec papírových draků
Vydavateľstvo: Epocha
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 400
Väzba: mäkká/brožovaná
Obálka/Ilustrácie: Žaneta Kortusová a Lukáš Tuma
ISBN: 978-80-278-0056-8
Odkazy:

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.