Ukážka: Tráva

Novovzniknuté malé české vydavateľstvo Medusa práve vydáva svoj prvú weird fiction knihu s názvom Tráva. Môžete sa tešiť na horor plný podivna, sexu a močiarov. Nech sa páči, ukážka.
cyberstorm
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Tráva. Prvé české vydanie (Medusa, 2021).
Tráva. Prvé české vydanie (Medusa, 2021). Disclaimer

Svojho bývalého manžela Sheila už nikdy nechcela vidieť, takže ju nemilo prekvapilo, keď sa zrútil s lietadlom do močiarov na juhu Georgie a musela ho ísť identifikovať. Ešte viac ju prekvapilo, čo si so sebou priviezla z márnice.
Anya Martin prispela poviedkami do mnohých zahraničných antológií a Tráva sa potom stala jej prvou samostatnou publikáciou. Čaká vás skutočne zvláštny príbeh o prapodivnej bažinnej láske, strate, sexe a smrti.


Anya Martin
_
Anya Martin doteraz publikovala poviedkovú zbierku Sleeping With the Monster a v limitovanom vydaní novelu Grass (č. ako Tráva) a divadelnú hru Passage to the Dreamtime. Jej príbehy sa objavili napríklad v antológiách Cthulhu Fhtagn!, Resonator: New Lovecraftian Tales from Beyond, Cassilda's Song: Tales Inspired by Robert W. Chambers' King v Yellow Mythos, Eternal Frankenstein, Splatterpunks II: Over the Edge, Giallo Heroic a ďalej v časopisoch ako Xnoybis či Mantid. Píše blog ATLRetro, spolu so Scottom Nicolayom produkuje pre server This Is Horror podcast The Outer Dark zameraný na rozhovory so súčasnými autormi weirdu a speculative fiction a organizuje aj rovnomenné sympózium.
Je odkojená reláciou Friday Night Frights, odjakživa fandí monštrám a ľutuje, že sa nevenuje tomu, po čom túžila ako malá – vykopávkam dinosaurov. Počúva punk rock, hojne to prekladá funkom a experimentálnym jazzom, varí nebezpečne štipľavé karí a rada trávi čas so psami. Je napoly Fínka, zo Smith College si odniesla titul z antropológie a živí sa ako novinárka. Má webovú stránku www.anyamartin.com a na Twitteri pôsobí ako @Anya99.

Anya Martin - Tráva (Grass)
Vydavateľstvo: Medusa
Rok vydania: 2021
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 152
Väzba: mäkká
Preklad: Roman Tilcer
Obálka a ilustrácie: Jeanne D’Angelo
ISBN: 978-80-11-00269-5


Vydavateľstvo Medusa
Vydavateľstvo Medusa Disclaimer

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2016)

Tráva

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2016)

Tráva