Batman ovládne svet!

DC Comics pri príležitosti tohtoročného Batman Day vydáva zborník Batmanovských príbehov z celého sveta a svoje zastúpenie bude mať aj Česká republika.
10Geek
Podporte scifi.sk
Nech si kto chce vraví čo chce, ale nie je lepšia doba na to byť fanúšikom Batmana, než práve teraz. A to nielen čo sa týka filmov, videohier alebo komiksov pre angličtinu ovládajúcich čitateľov, ale aj portfólio komiksov vydaných v českom jazyku je pôsobivé. A ak odhliadneme od dvoch titulov (áno, myslím tým hlavnú Batman sériu písanú Tomom Kingom a bizarný Fortnite crossover), jedná sa aj o naozaj kvalitné čítanie. Spomínaný Fortnite crossover DC Comics v spolupráci s Crew u nás vydáva dokonca v zošitovkách a súbežne s dátumom vydania rovnakým ako v USA. Jeden by si mohol myslieť, že takáto výnimočná udalosť bude ojedinelou lastovičkou, ale prekvapivo opak je pravdou.
Batman: Svět, 2021, hlavná obálka
Batman: Svět, 2021, hlavná obálka Disclaimer
DC Comics totiž pri príležitosti osláv tohtoročnej udalosti Batman Day vydáva antologický zborník Batmanovských príbehov z celého sveta. Nepôjde len o príbehy odohrávajúce sa v rôznych svetových krajinách, kde by tento koncept mohol pripomínať výbornú sériu Granta Morrisona Batman Incorporated. V tomto prípade každý samostatný príbeh napíšu a nakreslia autori pochádzajúci z tej krajiny, kde sa bude odohrávať!
Batman: Svet, Nemecký cover
Batman: Svet, Nemecký cover Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Brazília
Batman: Svet, 2021, Brazília Disclaimer
Okrem USA, Francúzska, Španielska, Talianska, Nemecka, Ruska, Poľska, Turecka, Brazílie, Mexika, Kórei, Číny a Japonska bude mať v zborníku svoje zastúpenie aj Česká republika! Pôjde o 184 stránkovú viazanú knihu, ktorá v každej zúčastnenej krajine vyjde 14. 9. 2021. Ponesie názov Batman: The World. V češtine to logicky bude Batman: Svět a na našom území ho vydá nakladateľstvo Crew, čo asi ale nikoho neprekvapuje. Zaujímavosťou je, že každá krajina bude mať aj svoju vlastnú originálnu obálku vydania nakreslenú svojím umelcom.
Batman: Svet, 2021, Čínsky cover
Batman: Svet, 2021, Čínsky cover Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Španielsko
Batman: Svet, 2021, Španielsko Disclaimer
Čo sa týka českého príbehu ten nakreslí talentovaný Michal Suchánek, ktorý nedávno nakreslil alternatívnu obálku pre české vydanie jednej z kníh Wonder Woman zo série Znovuzrození hrdinů DC. Úprimne hovorím, že česká obálka sa mi naozaj veľmi páči a spolu s mexickou a čínskou ich považujem za najlepšie. O scenár príbehu sa postará “známa firma” Štěpán Kopřiva. Fanúšikovia ho určite poznajú ako autora krimi, sci-fi a fantasy kníh Asfalt, Holomráz alebo Rychlopalba. Jeho príbeh Temného Rytiera sa má odohrávať v Prahe za dôb totality, kde Batman stretne aj skutočné historické postavy. Celé to má mať aj mierne mystický nádych, čo sa k atmosfére stovežatej Matky Miest rozhodne hodí. Nástrel príbehu sa mi páči a som veľmi zvedavý na výsledný produkt. Čo sa týka autorov z ostatných krajín, prikladám ich zoznam.
Batman: Svet, 2021, český cover
Batman: Svet, 2021, český cover Disclaimer

Brian Azzarello (scenár)/Lee Bermejo (kresba) - USA
Mathieu Gabella (scenár)/Thierry Martin (kresba) – Franúzsko
Paco Roca (scenár/kresba) – Španielsko
Alessandro Bilotta (scenár)/Nicola Mari (kresba) – Taliansko
Benjamin von Eckartsberg (scenár)/Thomas von Kummant (kresba) – Nemecko
Tomasz Kolodziejczak (scenár)/Piotr Kowalski, Brad Simpson (kresba) – Poľsko
Ertan Ergil (scenár)/Ethem Onur Bilgiç (kresba) – Turecko
Alberto Chimal (scenár)/Rulo Valdés (kresba) – Mexiko
Carlos Estefan (scenár)/Pedro Mauro (kresba) – Brazília
Inpyo Jeon (scenár)/Jae-kwang Park, Kim Jung Gi (kresba) – Kórea
Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenár)/Qiu Kun, Yi Nan (kresba) – Čína
Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenár)/Natalia Zaidova (kresba) – Rusko
Okadaya Yuichi (scenár/kresba) – Japonsko

Batman: Svet, 2021, Kórea
Batman: Svet, 2021, Kórea Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Mexický cover
Batman: Svet, 2021, Mexický cover Disclaimer
Z Batmana sa stala skutočná ikona pop kultúry, ktorú pozná celý svet,” vyjadril sa kreatívny riaditeľ DC Comics Jim Lee. “Batman: The World je spôsob, ktorým chce DC ukázať fanúšikom kdekoľvek, že Batman je viac než len postava. Batman je fenomén, ktorý nepozná hranice a jazykové bariéry.” Nuž, s tým môžem jedine súhlasiť a priznávam, že sa na tento ambiciózny projekt veľmi teším a podľa reakcií na internetoch sú na tom fanúšikovia rovnako. Neostáva nám nič než vydržať do 14.9.202, kedy sa Batman: Svět dostane do predaja. Nenechajte si to újsť, je to udalosť!
Batman: Svet, 2021, Poľsko
Batman: Svet, 2021, Poľsko Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Rusko
Batman: Svet, 2021, Rusko Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Francúzsko
Batman: Svet, 2021, Francúzsko Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Taliansko
Batman: Svet, 2021, Taliansko Disclaimer
Batman: Svet, 2021, Turecko
Batman: Svet, 2021, Turecko Disclaimer

10Geek

10Geek
My name is my name

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.