Tento horror je tak sexy, až to z neho tečie (recenzia Things Heard & Seen)

Duchovia a manželská nevera idú prekvapivo dobre dokopy. Things Heard & Seen je nový film na Netflixe.
Podporte scifi.sk
Tento film je asi nejakou metaforou na niečo alebo čo. Asi je to tiež feministický film. Ale užijete si ho aj bez toho, aby ste nad ním príliš rozmýšlali.
Premisa je jednoduchá a videli ste ju už mnohokrát: profesor so sexy manželkou (papá iba šaláty) sa z Manhattanu presťahuje do vidieckeho Nového Anglicka. Bývajú v starom dome, v ktorom tak trochu straší. Ale na tom až tak nezáleží, lebo pán profesor začne okamžite obháňať sukne študentiek a pani manželka si najme na pomoc svalnatého lokálneho zajačika.
Veci začnú byť šťavnaté.
Things Heard & Seen - Scéna - mlady_zajacik Manzelka zacne pokukovat po miestnych zajacikoch.
Things Heard & Seen - Scéna - mlady_zajacik Disclaimer
Keby ste z filmu vystrihali všetky scény s duchom, tak by ste dostali ľahko erotickú drámu a príbeh by zostal koherentný. Ale keďže tam pridali ducha, tak to môžem zrecenzovať na tejto stránke.
Strašidelná linka príbehu skvelo doplňuje a posilňuje tú o vzťahoch a sexe. Hlavne prvá polovica filmu, kým napätie nie je ešte tak vystupňované, si nie ste istý, kto s kým skončí v posteli. Profesor sa totiž snaží prekotiť všetko, čo má sukňu, a jeho znudená manželka sa správa ako... znudená manželka. Žiadnu ZOO nám síce neukážu, ale pozrieme sa na veľa sexy ľudí vo vyzývavých pozíciách.
Nie je všetko ale len o jebačke, film má aj naozaj dobre prepracovanú dejovú linku. Ako je v dnešnej dobe moderné, scenár sa hrá s divákovými očakávaniami. Zvyčajný záporák tohto žánru sa ukáže ako nie až tak zlý a ten skutočný zloduch je biely heterosexuálny muž. Ako sa v dnešnej dobe sluší a patrí.
Things Heard & Seen - Scéna - mazliva_studentka Profesor začne behať za každou sukňou, na ktorú narazí na kampuse.
Things Heard & Seen - Scéna - mazliva_studentka Disclaimer
Herecké výkony sú dobré, hlavne Amanda Seyfried (v ničom inom poriadnom nehrala) v hlavnej úlohe drží pokope celý film. James Norton (tiež nikde) ako slizký profesor je slizký že z neho kvapká. Niekedy to ale príliš prehráva, až sa človeku nechce veriť, že by bol taký úspešný klamár, za akého ho film vydáva.
Things Heard & Seen - Scéna - znudena_manzelka Krasna osamela manzelka v strasidelnom dome. Film jednou vetou.
Things Heard & Seen - Scéna - znudena_manzelka Disclaimer
Film je novinka dostupná na Netflixe a jeho pozretím si určite spríjemníte jeden krátky jarný večer. Things Heard & Seen dáva jasné morálne ponaučenie: Hovorte pravdu. Buďte dobrý k svojej žene. A občas ju aj pomilujte.
Things Heard & Seen- trailer Disclaimer

Záver: Ja hovorím: OK, film.

Things Heard & Seen / Čo sme videli, čo sme počuli
USA, 2021
Žáner: Thriller / Horor
Stopáž: 121 min
Producent: Stefanie Azpiazu, Anthony Bregman, Julie Cohen, Peter Cron
Réžia: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
Scenár: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
Na motívy: All Things Cease to Appear od Elizabeth Brundage
Kamera: Nick Dance, Laurens De Geyter, Tony Miller
Hudba: Larry Smith
Hrajú: Amanda Seyfried, James Norton, Natalia Dyer, Rhea Seehorn, Karen Allen, F. Murray Abraham, Alex Neustaedter, Jack Gore, Cotter Smith, Olivia Boreham-Wing, Emily Dorsch, Polly Lee, Marion McCorry, Larry Petersen, Ana Sophia Heger

Aldeberan

Aldeberan
Filmový a seriálový recenzent. Profesionálny hejter a odkrývač toho najbizarnejšieho v pop-kultúre. Redakčný glos-majster.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB