Ukážka: Tad Williams - Koruna z čarodřeva I

Ukážka z novej knihy Koruna z čarodřeva I, od Tada Williamsa.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Koruna z čarodřeva, kniha 1. Prvé české vydanie (Laser, 2021).
Koruna z čarodřeva, kniha 1. Prvé české vydanie (Laser, 2021). / Zdroj Disclaimer
Tad Williams sa vracia do svojho legendárneho sveta novou trilógiou! Prvý diel úvodnej knihy vyšiel len prednedávnom a v spolupráci s vydavateľstvom Laser vám prinášame jeho malú ochutnávku
Ubehli desaťročia od chvíle, kedy odvážny Simon so svojimi priateľmi z radov ľudí, trollov aj sithov porazil desivého Kráľa búrok. Strašní Norni boli zahnaní do svojej pevnosti ďaleko na severe a vo Východnom Arde zavládol mier. Lenže nič netrvá večne.
Brány Nakkigy sa opäť otvárajú a nocou sa zakrádajú monštrá z legiend. A čo je najhoršie. Simon už nie je mladík, ale starnúci muž sklamaný vlastnými potomkami. Kráľovstvo sa začína trhať na kusy, starí priatelia a spojenci odchádzajú, či sa vydávajú po chodníkoch vedúcich k temnote ...

Tad Williams
_
Tad Williams sa narodil v USA roku 1957 ako Robert Paul Williams. Svoje meno Tad prijal za svoje až vo svojej autorskej dráhe. Ako v roku 1992 odišiel na niekoľko rokov do Londýna, vystriedal niekoľko zamestnaní (rockový spevák, predavač topánok, televízny moderátor, ilustrátor, poisťovací agent, rozhlasový redaktor a technický redaktor u Applu).
Roku 1985 uverejnil svoj prvý fantasy román Tailchaster 's song, čo mu hneď vynieslo nomináciu na Cenu J.W Campbella pre najlepšieho nováčika medzi spisovateľmi. Prenikol na rebríčky bestsellerov a aj ostatnými knihami z neskoršej doby zdobil bestsellerové indexy.
Nasledovala séria Memory, Sorrow & Thorn (č. ako Vzpomínka, Žal a Trn). Sám Williams vyhlásil, že nie je spokojný s väčšinou fantasy ság, nasledujúcich po Tolkienovi a dokázal, že dokáže napísať veľké dielo. Ďalej pokračuje v písaní, ale odklonil sa od fantasy žánru skôr do sci-fi, hoci v poslednej dobe sa predsa len vrátil naspäť k svojmu fantasy eposu. V súčasnosti pracuje na knihe The Navigator's Children, záverečnej časti trilógie The Last King of Osten Ard (č. ako Poslední král Východního Ardu. (legie.info)

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB