Ravku čaká Povstanie ničoty

Vydavateľstvo Slovart nám prináša záverečný diel trilógie Griša.
Ella
Podporte scifi.sk
Povstanie ničoty. Prvé slovenské vydanie (Slovart, 2021).
Povstanie ničoty. Prvé slovenské vydanie (Slovart, 2021). Disclaimer
Magické finále série Griša!
Kým odpočítavame dni do premiéry seriálu od Netflixu, ktorý sa natáča podľa tejto série, vydavateľstvo Slovart nám prináša jeho poslednú časť. V Zajatí búrky sa Alina znova postavila Temnanovi a takmer ju to stálo život napriek tomu, že ako jediná Griša vlastní dva amplifikátory. V Povstaní ničoty preto bude musieť pozbierať všetky svoje sily, aby mu zas čelila. Jedinú nádej vidí v poslednom bájnom amplifikátore, vďaka ktorému by získala moc, akú nemá žiadna iná Griša na svete. Na to však musí nájsť vtáka ohniváka, ktorý je považovaný len za legendu.
V záverečnej časti série autorka Leigh Bardugo prekonáva samú seba. Pokiaľ sa vám páčilo Zajatie búrky, Povstanie ničoty už nepustíte z ruky. Kniha je nabitá akciou a nečakanými zvratmi od začiatku až do konca, po ktorom budete mať určite chuť siahnuť po Vranej šestke, čo odporúčame všetkými desiatimi!
Hlavné mesto padlo. Temnan vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Svetlany a roztrúsených zvyškoch kedysi veľkolepej magickej armády.
Oslabená Alina sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť pod pochybnú ochranu aparáta a fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka. Stále sa nevzdala nádeje, že princ na úteku žije.
Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení jej chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia - no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje.
Kniha vychádza v preklade Ivky Cingelovej už 5. marca 2021.

Ella

Ella
Milovníčka fantasy, sci-fi a všetkého normálne nenormálneho :)

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB