B5:TMoS - Obsah a obsadenie

Najnovšie správy o The Memory of Shadows hovoria o práve prebiehajúcom castingu pre jednotlivých hlavných hrdinov filmu. Zaujímavé je, že sa na zozname novoobsadených objavil aj Galen.
Filmová história scifi
Nedávno sa na webe objavili správy o obsahu nového filmu o Babylone 5, ktorého natáčanie by sa malo začať v apríli 2005 v Spojenom kráľovstve. Viac ale ako správy o obsahu kinofilmu otriasli fandomom novinky o novom obsadení niekoľkých postáv inými hercami... Ale poďme po poriadku:
Technológia prastarej rasy Tieňov, ktorá opustila našu galaxiu, je opätovne použitá neznámou silou proti národom nášho vesmíru. Diane Bakerová, agentka informačnej služby Zemskej aliancie, ktorej brat zomrel pri nedávnej záhadnej explózii, sa vydáva na cestu za pravdou, aby odhalila, kto je za týmto medziplanetárnym spiknutím. Pridáva sa k nej Galen, technomág, ktorý prisahal zabrániť využitiu tejto technológie na zlovestné účely.
Pre pár týždňami sa ukázalo, že pre štyroch hlavných predstaviteľov sa hľadajú herci. Tu sú opisy hlavných postáv filmu:
Diane Bakerová:
Inteligentná a atraktívna žena veku okolo 30 rokov, je agentkou informačnej služby Zemskej aliancie v civile, ktorá má reputáciu jedného z najlepších. Keď jej milovaný brat zomrie za záhadných okolností pri explózii v jeho vesmírnej lodi, Diane sa rozhodne zistiť, čo zapríčinilo túto tragédiu. Podozrieva ľudí z vedenia, no pretým, než môže prísť veci na koreň, je sama obvinená zo spiknutia a vraždy. Aj napriek úsiliu jej priateľky Elizabeth Lochleyovej ju ochrániť, sa Diano ocitá za mrežami ako obeť skorumpovaného zamestnanca, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby ochránil svoje záujmy. Na Dianine prekvapenie sa ale objaví Galen, technomág, ktorý ponúka svoju pomoc a prezradí tajomstvo záhady nedávnych úmrtí. Ich vyšetrovanie odhaľuje fakt, že starodávna technológia Tieňov je opätovne zoslaná na svet nejakým zločincom. Ak sa tomuto zoskupeniu podarí oživiť aj lode Tieňov, je celá galaxia v nebezpečenstve.
Galen:
Postava zahalená v plášti a tajomstve, 30 - 45 rokov, vyzerá na človeka, ale je na ňom niečo, čo ho robí nadprirodzene silným a enigmatickým. Ale zároveň je zvláštne nadnesený a ironický, je jasné, že pod jeho uhladeným zovňajškom sa nachádza veľmi čudný zmysel pre humor a slovné hračky. Ako technomág, jeden zo starodávnej sekty, o ktorej sa traduje, že dokáže konať zázraky, Galen je strážcom vyslaný jeho spoločenstvom, ktorého úlohou je zaistiť, že sa technológia Tieňov nedostane do nesprávnych rúk. Zhrozený zistením, že zlyhal, sa vydáva zistiť, kto stojí za využitím tejto technológia, ktorá znovu ohrozuje galaxiu. Spája sa s Diane a zdá sa, že pre svoju spoločníčku nachádza aj ozajstné ľudské city. Ako hrdina so silnou morálkou sa Galen stavia proti korupcii, ktorá sa objavuje aj v radách jeho vlastného spoločenstva.
Plukovník Joss Morgan:
Ostrý a atraktívny dôstojník veku okolo 30 rokov je súčasťou Pechoty Zemskej aliancie. Je vyslaný ako vedúci bezprečnosti pre skupinu medziplanetárnych diplomatov na Babylon 5. Odvážny a humorný Morgan sa pokúša spriateliť s Elizabeth Lochleyovou, súčasnou veliteľkou na Babylone 5, ale zdá sa, že tá nemá v láske, keď je jej samospráva narušená niekým iným. Neskôr sa Morgan a jeho sily pripravujú na boj s Tyrellovými Lovcami zabijákmi - samovražednú misiu, do ktorej sa ale púšťajú s galantnosťou, odvahou a odhodlaním...
Tyrell:
35 - 45 ročný, temný, enigmatický, ostrý a strach naháňajúci. Je druhým technomágom a Galenov starý rival z detstva, ktorý sa pred rokmi vydal do ďalekých sektorov našej galaxie. Tyrell sa ale tajne podieľal na vývoji technológie Tieňov a ponúkal ju na predaj. Smrteľný nepriateľ s nadprirodzenými schopnosťami, táto osoba nie je zlodej, ako by sme predpokladali. Má vlastné ciele. Keď sa Galen postaví proti jeho snahám, je pripravený na boj na život a na smrť...

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB