Kaguya-sama Love is War (recenzia druhej série)

Po necelom roku prišiel anime hit minulého roka Kaguya-sama Love is War s druhou sériou. Vyrovnala sa fantastickej prvej sérií, alebo doplatila na privysoké očakávania fanúšikov? Spolu s Lucy sme sa jej pozreli na zúbok!
8HitBoy
Filmová história scifi
Mnohí fanúšikovia sa nemohli dočkať, kedy sa budú môcť konečne vrátiť späť na Shuchiin Academy a sledovať nekonečné vzájomné doťahovačky dvoch najbrilantnejších študentov školy - Miyuki Shiroganeho a Kaguye Shinomiye. Títo študenti, prezident a viceprezidentka školskej rady sú tým najlepším, čo táto škola, ktorá vychováva budúcich lídrov Japonska, ponúka. Sú neustále pokojní, rozvážni a ohromujú svoje okolie svojimi vedomosťami a vodcovskými schopnosťami. Okrem toho sa samozrejme šialene milujú. Ale nesmú to priznať! Ten ktorý z nich to prizná, ten vo svojich očiach prehrá. A oni obaja neradi prehrávajú.
Kaguya-sama: Love is War - Scéna - Kaguya-sama Love is War: Kaguya a Miyuki Kaguya-sama Love is War: Kaguya a Miyuki
Kaguya-sama: Love is War - Scéna - Kaguya-sama Love is War: Kaguya a Miyuki Disclaimer
Kaguya-sama Love is War bola jednou z najlepších anime sérií uplynulého roka. Sám som bol nesmierne zvedavý, kam sa tento príbeh, charakteristický fantastickým humorom a dobre napísanými postavami, ďalej posunie. Preto som mal ohľadom druhej série isté očakávania ale aj pochybnosti. Tie však samotný seriál veľmi rýchlo rozplynul.
Druhá séria Kaguya-sama Love is War je jedným slovom výborná. Presne takto by sa mali robiť pokračovania. Tvorcovia stavili na všetko dobré z prvej série, avšak neznížili sa len k obyčajnému zopakovaniu všetkého dobrého a vtipného v trošku inom šate, ale vo veľkom rozšírili dej aj na nové postavy, ktoré v ničom nezaostávajú a vo veľkom zamiešali dynamikou medzi hrdinami, ktorých posúvali mimo ich komfortných zón. Presne to je to, čo kvalitné humorné anime potrebuje. Kaguya-sama je vynikajúco napísaný príbeh, ktorý je navyše vizuálne nádherne spracovaný a napriek svojmu humornému ladeniu sa neznižuje k lacným anime klišé.
Najlepšou novou postavou príbehu je Miko Iino. Nová študentka sa ihneď stáva členkou školskej rady a snaží sa na študentov preniesť svoj silný zmysel pre poriadok a zodpovednosť. Škola ide podľa jej názoru neustále kvalitatívne nadol a preto sa to táto odhodlaná a šikovná studentka rozhodne za každú napraviť. Kvôli jej autoritatívnej a vážnej povahe je najprv vo všeobecnosti neobľúbená a odmietaná, avšak genialita jej dejovej linky spočíva práve v jej prerode a postupnom prijatí. Miko je navyše zdrojom fantastických vtipných momentov, týkajúcich sa najmä Mikinho obrovského apetítu, jej nadužívania smajlíkov v internetovej komunikácií alebo jej nezbednej mysle, ktorá si takmer každú situáciu dokáže vysvetliť so sexuálnym podtónom.
Kaguya-sama Love is War: Miko Iino Kaguya-sama Love is War: Miko Iino
Kaguya-sama Love is War: Miko Iino Disclaimer
Druhá séria vo veľkom rozvinula aj príbehy a charaktery postáv, ktoré už poznáme a milujeme. Kaguya a Miyuki sú ešte vážnejší a zároveň ešte detinskejší ako boli v prvej sérií a vy sa neustále neviete rozhodnúť, či ich chcete vidieť konečne spolu alebo chcete, aby sa ich súboj doviedol do nových absurdných výšin.
Yuu Ishigami, lenivý chlapec ktorý bol v prvej sérií len obyčajnou bočnou postavou, dostal omnoho väčší priestor a zároveň aj zaujímavú backstory, ktorá vysvetľuje, prečo je vlastne tak nekompetentný človek členom školskej rady. A potom tu je samozrejme zlatíčko všetkých weebov, Chika Fujiwara, ktorá je možno najzábavnejšou postavou seriálu a personifikáciou zmätku. Práve ona najčastejšie dodávala deju novú dynamiku a nové vtipné momenty.
かぐや様は告らせたい~天才たちの恋愛頭脳戦~ - Úvodné titulky - Kaguya-sama: Chika dance Disclaimer
Ďalšou výhodou seríálu je jeho relatívna krátkosť. Aj keď nie vždy sa dej točí okolo vzájomného "súboja lásky" oboch hlavných hrdinov, v Kaguya-sama sa neustále niečo deje a pojmy ako filler episodes toto anime skrátka nepozná.
Aby sme to zhrnuli, druhá séria Kaguya-sama je fantastickým pokračovaním vynikajúceho anime a kvalitatívne celý seriál a príbeh ako taký posunula do nových výšok. Najväčšími plusmi je vďačný, nie lacný humor, výborne napísané postavy, ktoré diváka bavia a krásna animácia. Keď toto všetko vezmeme do úvahy, je zrejmé, že na tretiu sériu nebudeme čakať pridlho.

Hodnotenie: 90%

Názov: Kaguya-sama Love is War (druhá séria)
{Autor: Aka Akisara
Réžia: Shinichi Omata
Scenár: Yasuhiro Nakanishi
Štúdio: A-1 Pictures
Žáner: romantická komédia

8HitBoy

8HitBoy
私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB