Billie Piper sa vráti ako Rose vo vlastnom audioseriáli Doctor Who

Rose Tylerová z Doctora Who, ktorá vystupovala po boku 10-teho a 11-teho Doctora bude mať vlastný audioseriál.
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)
Možno si ešte niektorí fanúšikovia spomenú, že pred rokmi mal Russell T. Davies nápad na spinoff Doctora Who, ktorý by sa volal Rose Tyler: Earth Defence. Podobnú myšlienku teraz oživí spoločnosť Big Finish prostredníctvom nového audio seriálu, v ktorom si Billie Piper znovu zahrá ikonickú Rose.
Rose Tyler: The Dimension Cannon - Plagát - Poster
Rose Tyler: The Dimension Cannon - Plagát - Poster / Zdroj Disclaimer
Ako oznámilo Big Finish, štvordielna séria audio drám s názvom Rose Tyler: The Dimension Cannon, bude zasadená medzi udalosti epizódy „Doomsday“ z druhej série Doctora Who, kde sa v paralelnom svete Rose zdanlivo navždy odlúči od Doktora, a epizód „The Stolen Earth/Journey’s End“ zo štvrtej série, v ktorých sa staršia a múdrejšia Rose vracia po sérii dobrodružstiev naprieč dimenziami, aby pomohla Doctorovi a jeho spoločníkom zachrániť celé multiverzum.
Vďaka The Dimension Cannon spoznáme niektoré z týchto dobrodružstiev. Ako už názov napovedá, Rose bude na cestovanie miznúcimi realitami multiverza používať práve toto zariadenie. Počas svojej výpravy sa bude snažiť ochrániť svoju rodinu a premiestniť Doctora. Okrem Billie Piper si v sérii svoje úlohy zopakujú Camille Coduri a Shaun Dingwall ako rodičia Rose, Jackie a Pete. Ďalej sa v nej objaví Mark Benton ako paralelná verzia Clivea Fincha, vyšetrovateľa mimozemšťanov, ktorého Rose stretla ešte v jej debutovej epizóde „Rose“, keď sa snažila zistiť, čo stojí za útokom Autonov v Londýne.
Billie Piper stvárnila Rose v audio diele aj minulý rok, keď spolu s Davidom Tennantom nahovorili sériu dobrodružstiev z produkcie Big Finish. Nápad na takýto spinoff je vskutku veľmi pôsobivý, pretože preskúma fascinujúci časový úsek zo súčasnej histórie Doctora Who a tiež sa bude odohrávať na Zemi. Spoločnosť totiž naznačila, že Rose nebude čeliť monštruóznym nepriateľom a mimozemským hrozbám a namiesto toho budú v The Dimension Cannon príbehy ľudí na pozadí konca sveta.
Vyzerá to tak, že fanúšikovia dostanú opäť niečo zaujímavé zo sveta Doctora Who. Rose Tyler: The Dimension Cannon vyjde v septembri 2019.

Ivana Kráľová

Ivana Kráľová
Som fanúšička filmov, seriálov a kníh rôznych žánrov a tiež popkultúry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB