Kirk sa vracia...

Aj nemožné sa stáva možným.

S heslom "Kirk si zaslúži šťastný koniec" vytvorila trojica fanúšikov trailer, ktorý má za úlohu presvedčiť Williama Shatnera, aby sa ešte posledný krát zhostil úlohy kapitána Kirka.

Tento skoro desať minútový trailer začína tým, že Pán Spock oznámi: "Kapitán Kirk žije". Trailer bol vydaný 22. marca, presne na výročie narodenín Shatnera, ktorý by sa podľa autorov mal znovu ujať tejto úlohy, pretože on je jediný "schopný" kapitána Kirka zahrať.

"Keď sme na traileri začali pracovať, tak sme nechceli len oživiť kapitána Kirka, ale chceli sme aj vytvoriť klasický dobrý Trek dej, kde by sa naši hrdinovia postavili nejakému nepriateľovi", povedal jeden z tvorcov trailera Jason Turner. A tak sa toto trio z dvoch rôznych kontinentov dalo dokopy a napísali scenár, v ktorom použili dialógy, ktoré zohnali z už existujúcich seriálov.

A tak sa dejová línia trailera tiahne od čias Archerovej Enterprise až po dnešnú dobu (teda post-Voyagerovký Star Trek). V traileri môžete vidieť ako sa Kirk, Spock a holografický McCoy pokúšajú získať pomoc od kapitána Picarda, Admirálky Janeway a od Emisára (kapitána Siska).

"Iniciatíva "Priniesť späť Kirka" by mohla oživiť stagnujúci Star Trek priemysel a mohla by aj pomôcť seriálu Enterprise", povedal Will Jaspers. Nie je žiaden dôvod, aby fanúšikovia Enterprise nemohli tento projekt podporiť a pomohli by oživiť Sta Trek celkovo.

Tvorcovia tiež povedali, že na tomto trailery začali pracovať pred dvoma rokmi, ale kôli novej verzii začali od začiatku.

"Projekt za pohol dopredu, keď Will vstúpil do nášho tímu", vysvetľuje Turner. "Poslal nám svoje veľmi ambiciózne video, ktoré robilo promotion Shatnerovemu "The Return". A tak nám jeho znalosti CGI pomohli robiť také veci o ktorých sa nám predtým ani nesnívalo."

"Vedeli sme, že chceme aspoň jednu postavu z každého Star Trek seriálu. A tiež sme vedeli že tam chceme mať nejakú tú dobrú akciu. Niektoré scény ukazujú Kirka, Spocka. McCoya a Scottyho oblečených v terajších (šedých) uniformách ako pracujú s technológiou z neskoršieho Star Trek obdobia. Všetko čo vidíte, uniformy a prostredie sú urobené v 3D prostredí," vysvetľuje Jaspers. "Toto bola naša cesta ako ukázať možný spôsob ako je možné priniesť Kirka späť. A tých spôsobov je nespočetné množstvo. Takže sme vymysleli dej, ktorý sa tiahne viacerými seriálmi a storočiami. Chceli sme tiež ukázať, žeby to bolo zábavné vidieť Kirka komunikovať a spolupracovať s charaktermi s ostatných seriálov."

No a nakoniec asi to najlepšie a najzaujímavejšie. Tento desať minútový trailer si môžete stiahnuť na tejto adrese:BringBackKirk.com.


Dušan Kudrec

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1966)

Star Trek