Pripravuje sa filmová verzia Attack on Titan

Filmovej verzie Attack on Titan sa chopí režisér najnovšieho spracovania filmu To
Filmová história scifi
Ďalšia populárna manga dostane svoje veľkorozpočtové hollywoodske spracovanie.
Podľa Variety sa režisér Andy Muschietti, ktorý nedávno zožal úspech za film To, dohodol so spoločnosťou Warner Bros., že nakrúti adaptáciu populárnej mangy Hajimeho Isayama Attack on Titan. O produkciu sa postarajú David Heyman (Harry Potter), Masi Oka (Heroes) a Barbara Muschietti (To). Zatiaľ nie je známe, kto napíše scenár.
Muschietti práve pracuje na pokračovaní To, ktoré príde do kín v septembri budúceho roka. Dá sa preto predpokladať, že Attack on Titan bude jeho ďalším filmom, napriek tomu, že sa jeho meno predtým spájalo s viacerými inými projektmi, vrátane adaptácie anime Robotech.
Attack on Titan sa odohráva v budúcnosti, kde sa ľudstvo, ohradené pred okolitým svetom, snaží chrániť pred gigantickými stvoreniami zvanými Titans. Z mangy sa neskôr stalo obľúbené anime a dokonca má staršiu hranú adaptáciu, ktorú režíroval Shinji Higuchi. Dvojdielny film ale nebol fanúšikmi veľmi dobre prijatý, čo môže byť dôvodom na jeho terajšie nové spracovanie.
Ak je Attack on Titan naozaj ďalším Muschiettiho filmom, nasledujúcim po druhej časti To, môžeme len uvažovať o tom, aký bude. Predtým nakrútil len menšie horory, pri tvorbe ktorých sa naozaj vyznamenal – pred To režíroval iba film Mama, ktorý sa inšpiroval jeho vlastnou poviedkou. Film To sa určite dá považovať za hororový film väčšieho rozsahu, ale predsa len to nie je o obrovských robotoch bojujúcich vo veľkých mestách. Preto bude zaujímavé sledovať ako prenesie svoju osobnosť a talent na vytváranie príslušnej nálady vo filme do takéhoto rozmeru.

Ivana Kráľová

Ivana Kráľová
Som fanúšička filmov, seriálov a kníh rôznych žánrov a tiež popkultúry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB