prihlásenie | registrácia   Login with Facebook
scifi.SK -=- scifi space: Stačí len zabíjať
Spacenews


 
spacenews PRIDAJ VLASTNÚ SPRÁVU
Stačí len zabíjať
05.03.2018 15:00 | Kategória: Nové - Recenzie | Autor: Radian
Manga adaptácia predlohy pre Edge of Tomorrow, ukazuje ako ma vyzerať záver. Hektická akcia, násilím zdevastované osoby a časové slučky.
Obálka českého vydania, vyd. Crew, 2016Prečítať si predlohu k Edge of tomorrow ma vždy lákalo, no časom som na to zabudol. Stačilo mi platonicky milovať Emily Blunt v roli Rity. Skrátka príjemný film až na ten cukrový koniec.

Aký som bol hlúpy! Je to jedno z tých diel, čo sa človek čuduje, prečo ho ešte nečítal.

V prvom rade pochválim kresbu. Je čistá prehľadná a realisticky štylizovaná. Pastva pre oči. A tie exoskeletony! Žiadne prerastené opachy. Nádherne anatomicky tvarované bojové obleky úplne na zjedenie. Vždy keď sa objavujú emanujú silu a brutalitu zároveň. Skvelý dizajn. Death Note síce nemám prečítaný, ale Takeši Obata je pán. A táto manga ma nalákala na zvyšok jeho práce.

All You Need is Kill, scéna z anglického vydaniaPríbeh sa držal svojej témy. Každý detail presne ladil s pointov a nevybočoval. Ubieha bez hluchých miest. Strana za stranou sa nezadržateľne blíži k záveru. Príbeh nedáva vydýchnúť.

Pri Rite som trochu zneistel. Mala taký ten stredoškolský vzhľad, plusmínus uniforma. Tento dojem trval len veľmi krátko. Aj toto malo logický dôvod, konkrétne myslím jej vek. Ak by bola akokoľvek stará alebo mladá, smútok za ňou by sa v poslednej kapitole mangy nezmenšil.

To, čo bolo na filme to najhoršie, Cukrový koniec, bol tu dokonale zvládnutý. V hrdle som mal hrču a do očí sa mi tlačila slza. Asi som strašne sentimentálny ale udrelo to na mňa. Nevyhnutný súboj medzi Ritou a Kirijom šokoval. A čerešničkou bola krásna, jemne a citlivo podaná tragická romanca. Edge Tomorow sa ochudobnili práve o tento emocionálny zásah.

Samozrejme ako tradičný technicko-vojanský hnidopich som si niečo našiel. V tieni parádneho dielka to však nestojí za zmienku.

Za mňa 9/10 Krásne spracované, vypilovaný dej a brutálna akcia. Postavy zasahujúce emóciami silou Ritinej alebo Kyrijovej sekery.Kvalita tejto spacenews: Ak chceš hodnotiť spacenews, musíš byť prihlásený
diskusia zobraz diskusiu
Strana:|<  <  (1)  >  >| 
Príspevok:
Sledovanie: odoberať nové príspevky v téme na email (len pre registrovaných).
Registrovaný užívateľ
Neregistrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zabudli ste svoje heslo?
Otravuje ťa neustále vyplňovanie mena, emailu či krkolomné rozpoznávanie textu.
Zaregistruj sa, kde si môžeš vytvoriť svoj profil a po prihlásení je tento formulár pre teba už minulosťou.
Meno:
Email: (nebude zverejnený)
Podmienky: čítal som a súhlasím s podmienkami
  Podporte scifi.sk

  Cosplay týždňa
Diskusia: 2 (začiatok)
staršie  
Facebook
 
Twitter
 
Súvisiace linky
 

copyright © 1995 - 2018, Force Majeure
scifi.sk, ročník 2018, vychádza denne, ISSN 1339-8180

Vydavateľ: Force Majeure, Boženy Němcovej 5, 08005 Prešov
Zástupcovia redakčnej rady: Stanislav Lacko, Alexander Schneider, Roman Schnellbach