Hulk - nový medzinárodný trailer

Po incidente v laboratóriu s atómovým gama žiarením sa Dr. Robert Bruce Banner stáva v stresových situáciách personifikáciou jeho najčernejšieho potlačovaného hnevu - najsilnejšou osobou na svete - Hulkom.
Filmová história scifi
Hulk, The - Logo Hulk, The - Logo
V júni sa tak stane - do našich kín zavíta zelené monštrum, ktoré sa bude zdať neovládateľné. Dr. Bruce Banner - špičkový jadrový fyzik - sa stal obeťou incidentu vo svojom laboratóriu, keď ho zasiahla smrteľná dávka žiarenia gama. Neuveriteľné ale bolo, že namiesto toho, aby Dr. Banner vystrel krpce, prežil. A nielen to, prebudilo sa v ňom čosi, čo doteraz nepoznal. Iná osobnosť, ktorá preberá jeho myslenie a telo - zelený Hulk. (Zelená farba je v tomto prípade dôležitá, pretože podľa komiksov ešte existujú aj iné formy Hulka. Ale o tom inokedy.)
Marvel, ktorý v posledných rokoch zažíva návrat na veľké plátna kín, sa spojil v tomto prípade s Universalom a Ang Lee (nám známy napr. ako režisér filmu Tiger a drak) prevzal taktovku nad celým dielom. Americká premiéra s Ericom Banaom sťa Hulkom bude 22. júna 2003 a ja sa na ňu už samozrejme teším.
Minulý týždeň sa na webe ojavil už nový medzinárnodný trailer, tak si naň posvieťme, aby nám nielen slinky tiekli...
Hulk, The - Oko Hulk, The - Oko
Hulk, The - Hulk Hulk, The - Hulk
Hulk, The - Premena Hulk, The - Premena
Hulk, The - Láska Hulk, The - Láska
Hulk, The - Hulk a vojaci Hulk, The - Hulk a vojaci
Hulk, The - Hulk a tank Hulk, The - Hulk a tank
Hulk, The - otec Hulk, The - otec
Hulk, The - skok Hulk, The - skok
Trailer zobrazuje zčasti chronologický dej - ožiarenie Bannera, jeho nemocničný pobyt až po začiatky prebúdzania sa Hulka, kedy si Banner na nič nepamätá a potrebuje pomoc. Tou je mu jeho pracovná kolegyňa a osobná priateľka Dr. Betty Rossová. Medzi Bruceom a Betty sa rozvíja teda romantický príbeh, ktorý ale práve pre množstvo akcie bude pravdepodobne zatlačený do úzadia.
Čo sa týka špeciálnych efektov, Hulk vyzerá skôr ako z plastelíny než ako reálny človek a využitie 3D modelov sa zdá byť dosť neohrabané.
Hudba je milým prekvapením. Je veľmi subtílna a hrozivá. Miestami ale nenecháva zabudnúť, že je to hudba Hollywoodu... nič inovatívne teda nečakajme. Skôr vsadili producenti na kartu bez rizika.
Zaujímavé ale bude sledovať, ako sa režisérovi Leemu podarilo zobraziť hrozivý "boj" medzi jednotlivými "ja" Brucea Bannera.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Peter (Anonym)
Poyeral som to ked to islo este na nemeckých satelitných televiziách
je to bomba

16.05.2003

Alexander Schneider
Tiez som Hulka pozeral, keď ešte išiel v osemdesiatych rokoch na satelite... To boli teda casy. Myslim, ze by celkom fajn padlo, ak by niekto zorganizoval taku 80s party s premietanim tych starych veci ako Muž za 6 miliónov dolárov a podobne.
23.05.2003

Kaska007 (Anonym)
Pred chvilkou som to dopozeral. Dabovane do cestiny. Je to najlepsi film aky som kedy videl. Je to fakt bomba!!!
24.04.2004

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2003)

Hulk