A čo robia herci?

Chceli by ste vedieť, čo sa deje na hereckom poli Babylonu 5? Aké majú plány naša pani prezidentka Lučenková, medička Firell alebo Lennier?
Fantastická poviedka
4.
kolo
Babylon 5 - Beata Pozniak - Mnemosyne poster Babylon 5 - Beata Pozniak - Mnemosyne poster
Beata Pozniaková-Danielsová nám známa ako prezidentka Lučenková práve prezentuje svoj posledný film, ktorý zároveň aj režírovala, na 4. ročníku Festivalu poľského filmu v Los Angeles od 24. apríla 2003. Mnemosyne - tak názov krátkeho filmu - vznikol podľa starodávnej básne Hrom - dokonalá myseľ. Jedná sa o vizuálnu cestu ľudstva, znovuobjavenie toho, čo sme už zažili a rozhľad o tom, čím sa môžeme stať. Spoločníčkou na ceste je Mnemosyne - Matka pamäte. Je pamätníčka a spojenkyňa síl zrodu ale aj ničenia. Ústredným motívom sa takto stáva multidimenzionalita ženy a film je omáž na silu, moc a individualizmus. Film si môžete pozrieť v Santa Monica, Kalifornia, do 1. mája 2003.
Pat Tallmanová sa 15. apríla ukázala spolu s Willom Wheatonom (hral Wesleyho Crushera na ST:TNG), kde sa zúčastnili Veľkých pretekov v stavaní PC pre dobročinné účely. Zastupovali Penny Lane, neziskovú organizáciu, ktorú osobne podporuje Pat Tallmanová. Úlohou troch tímov na techTV bolo postaviť rozobratý počítač a pripojiť sa ním k serveru. Aj keď Penny Lane nevyhrala bonus 500 USD, predsa len získala vynikajúci počítač pre ich rodinné centrum.
Enid-Raye Adamsová, ktorá stvárnila rolu Firell vo filme Legenda rangerov, dostala rolu v staro-novom seriáli JMS - Jeremiáš (Jeremiah). V druhej sérii, ktorá sa ukáže na amerických televíznych obrazovkách bude hrať postavu Giny v niekoľkých epizódach.
Babylon 5 - Lennier s gitarou Babylon 5 - Lennier s gitarou
Bill Mumy vydá svoje piate sólo CD v apríli u Rennaissance Records. Album sa bude volať Ghosts (Duchovia) a bude to zbierka najlepších piesní z prvých štyroch albumov plus niekoľko nových piesní, napr. Always Open, Take it Back, The Recalcitrant Princess a Just A Drop of Rain in the Ocean. Album by mal byť dostupný aj prostredníctvom Amazon.com, takže si Billovu hudbu budete môcť aj vypočuť aspoň v skrátenej forme.
Babylon 5 - Josh Coxx - Strong Medicine - obsadenie Babylon 5 - Josh Coxx - Strong Medicine - obsadenie
No a posledná správa sa týka Richarda Biggsa (Dr. Stephen Franklin). Na MegaCone v odpovediach na otázky publika uviedol, že sa mu podarilo dostať vedľajšiu rolu v novom seriáli SFC Tremors. Okrem toho sa opäť vracia aj do seriálu Strong Medicine, kde už dlhší čas pôsobí ako ošetrovateľ Josh Coxx (poručík Corwin).

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5