Bratia Grimmovci

Svojrázny režisér Terry Gilliam sa tentokrát rozhodol podať si na paškál bratov Grimmovcov. Títo dvaja bratia sa hrajú na "vyháňačov diabla" tak dlho, až nakoniec musia čeliť tomu naozajstnému zlu.
2% 2021
Terry Gilliam Terry Gilliam
Terry Gilliam si rozhodne nemôže sťažovať na nedostatok fantázie. Človek, ktorý má na svedomí Kráľa Rybára, 12 opíc či skvelý Brazil (a to nespomínam jeho významný podiel na sérii Monty Python) sa tentoraz pustil do projektu, ktorý si "podá" dobrú povesť bratov Grimmovcov. Títo dvaja bratia (Jacob Ludwig Carl a Wilhelm Carl), ktorých preslávili ich rozprávky sa zrejme počas natáčania obracajú v hrobe na plné obrátky.
Pri svojom putovaní od dediny k dedine sa živia tým, že zbavujú tamojších obyvateľov od všakovakých príšer a oblúd. Tento trik im celkom vychádza až do chvíle, keď sú donútení "vyšetriť" zakliaty les, v ktorom záhadné miznú mladé dievčatá. To čo objavia ich privedie ku rôznym dobrodružstvám a skutočným čarodejníkom. Samozrejme, že sú to presne tie bytosti, vďaka ktorým sú dnes vo svete bratia známi (vraj sa medzi inými dočkáme aj Šípovej Ruženky a Snehulienky ;-) Táto celkom podarená premisa sa môže v rukách Terryho Gilliama premeniť na skvelú fantasy komédiu, hlavne keď celý projekt zobral veľmi osobne. Natáčanie začne v júni v Českej Republike a do kín by mal film prísť o rok v lete. Rozpočet je zatial na úrovni 75 miliónov dolárov, čo zrejme obmedzí kvalitu a množstvo vizuálnych efektov (na rozdiel od konkurenčného Van Helsinga so 160 miliónmi). Z hercov sú zatial istí Heath Ledger a Matt Damon ako bratia Grimmovci, Robin Williams (Kráľ Rybár) a Jonathan Pryce (Brazil). Osobne mi Matt Damon do tejto úlohy veľmi nesedí, ale možno to nakoniec nebude až taká zlá voľba. Damonovi rozhodne lepšie sedí ľahší žáner ako akčné filmy či drámy. Pôvodne si mal jedného z bratov dokonca zahrať Johny Depp, ten však nakoniec s projektu vypadol.
Príbeh o bratoch Grimmovcoch bude rozhodne príjemným spestrením budúceho leta. Dúfajme, že Gilliam sa znova ukáže v tom najlepšom svetle.

Wyktor Tepes

Wyktor Tepes

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB