Van Helsing - zabíjač upírov

Po Freddym a Jasonovi a Votrelcovi vs. Predátor sa na nás presne o rok z kina vyrútia Dracula, Frankenstein, Dr. Jekyll a Mr. Hyde a to všetko len preto aby ich mohol "zabíjač monstier" Hugh Jackman prebodnúť drevenným kolom.
Podporte scifi.sk
Na konci 19. storočia je mladý Van Helsing poslaný na misiu do východnej európy, aby sa postavil diablovi. Jeho prvou prekážkou sa stanú Dr. Jekyll a Mr. Hyde, keď sa k nemu pridá (pekná) následovníčka rodu, ktorý už štyri storočia bojuje proti všemožným monštrám, spolu sa vydajú na hon za Draculom a Frankensteinom.
Zdá sa vám meno Van Helsing povedomé? Možno preto, že ste kedysi dávno čítali (alebo videli) Draculu. Áno, je to ten holandský fešák, ktorý nakoniec pomohol Harkerovi Draculu zabiť. V zatial poslednom dobrom filme o Draculovi (1992, F. F. Coppola) ho stvárnil Anthony Hopkins. Tentokrát ale Van Helsing bude mať podobu mladého a silného Hugha Jackmana (X-Men), ktorému bude asistovať Kate Beckinsale (Pearl Harbor). Draculu si zahrá Richard Roxburgh (Moulin Rouge).
Van Helsing - Hugh Jackman Van Helsing - Hugh Jackman
Pôvodne mal byť Van Helsing seriózny horror, keď sa ale realizácie ujal Stephen Sommers (Múmia I, II), projekt sa začal uberať mainstreamovým smerom. Universal vyčlenil na tento projekt 160 miliónov dolárov a filmovanie už prebieha v plnom prúde u našich českých susedov. Van Helsing bude pravdepodobne skvelou vizuálnou zábavou, či to však bude také dobré aj so scenárom to už je otázne. Ak bude film úspešný, už teraz sa plánuje pokračovanie. Mám preto obavu, že pôjde len o ďalšiu marketingovú záležitosť (viď Pluto Nash). Universal už má také skúsenosti, keď z prvej Múmie vyťažili aj jej pokračovanie a veľmi tragický film Král Škorpión.
Premiéra sa zatiaľ očakáva v máji roku 2004, ale je celkom pravdepodobné, že bude posunutá o nejaký ten týždeň, pretože približne v rovnakom termíne majú premiéru ďalšie veľkofilmy z produkcie Universalu - Mission Impossible 3 a Troy. Navyše na začiatku mája nasadzuje Sony druhého Spidermana, takže konkurencia bude zrejme ostrá...
Priznám sa, sám som zvedavý ako sa scenáristi popasujú s toľkými legendami horroru vtestanými do jedného filmu. Verme, že to celé Stephen Sommers natočí aspoň tak dobre ako prvú Múmiu.

Wyktor Tepes

Wyktor Tepes

Diskusia

Alexander Schneider
Akosi sa nam roztrhlo vrece s Van Helsingom... Prave som si pozrel prvu cast rovnomennej anime, ktora prave bezi v Japonsku. Van Helsing je v nej sam nemrtvy (a upir) a pracuje pre jednu tajnu (alebo nie?) organizaciu, ktora zameta s nadprirodzenymi javmi (a upirmi). :)
20.04.2003

adrika (Anonym)
to si pozrem hned z niekolkych dovodov 1.dobre obsadenie
2.upíri
3.som zvedava na to vtesnanie niekolkych slavnych monstier do jedneho filmu moze to byt velmi zaujimave
24.11.2003

mystique (Anonym)
Na to musim ist.Ked niekde hraje Hugh Jackman tak mi môžte verit že ten film o niecom bude.
27.11.2003

Lolly (Anonym)
Tento film je super! Odkedy som ho videla som posadnuta Richardom Roxburgom ktory tam hra Draculu. Radím pozrite si ho
13.07.2004

MISCHO. S (Anonym)
LOLLY mas erotickú prezivku ! ODPIS MI !!!
08.03.2005

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2004)

Van Helsing